Новини / Здоров'я / Рано вставати шкідливо для здоров'я
23 вересня 2007, 09:13
Розмір шрифта: А А А

Рано вставати шкідливо для здоров'я

Рано вставати шкідливо для здоров'я, сон, серце, судини
Рано вставати шкідливо для здоров'я

Хто рано встає, тому Бог подає", — свідчить відоме російське прислів‘я. Тим часом японські учені встановили, що у «жайворонків» ризик розвитку захворювань серця вищий, ніж у любителів поспати подовше.

Дослідження, проведене ученими з декількох університетів і клінік японського міста Кіото, виявило зв’язок між часом пробудження і станом серцево-судинної системи людини.

«Встаючи ні світ ні зоря, щоб піти на роботу або зробити зарядку, чоловік, видно, не приносить користі своєму здоров‘ю. Навпаки, він швидше збільшує ризик виникнення захворювань серця і судин», — мовиться в дослідженні.

Обстеживши 3017 чоловік у віці від 23 до 90 років, учені встановили, що у тих пацієнтів, хто вставав рано, серцево-судинна система опинилася більш уразлива перед такими захворюваннями, як гіпертонія і інфаркт.

Разом з тим учені відзначили цікавий факт: у досліджуваній групі «жайворонків» були більше людей старшого віку. Можливо, це ставить перед наукою нове питання: чи є зв’язок між часом пробудження і тривалістю життя.

Дослідження японських учених, результати якого були представлені на медичному симпозіумі в Австралії, стало ще одним внеском в скарбничку наукових робіт по проблемах сну.

У червні 2007р. результати свого наукового дослідження опублікували американські учені з Університету Пенсільванії. Вони з'ясували, що хронічне недосипання збільшує навантаження на серці, підвищуючи тим самим ризик розвитку серцево-судинних хвороб, здатних привести до смерті.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Користь липового чаю

26 березня 2017, 10:48

Сила раннього ранку

26 березня 2017, 10:22

Сьогодні Всесвітній день сну

17 березня 2017, 10:18

Останні новини за сьогодні: