Новини / Здоров'я / Розшифрований геном збудника лупи
8 листопада 2007, 09:42
Розмір шрифта: А А А

Розшифрований геном збудника лупи

Розшифрований геном збудника лупи, грибок Malassezia globosa, збудник лупи, Томас Доусон, Procter & Gamble, грибок, шампуні
Розшифрований геном збудника лупи

Міжнародний колектив учених розшифрував геном грибка Malassezia globosa, що вважається збудником лупи, висівковоподібного лишаю, а також важких дерматитів новонароджених, повідомляє журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.

Керівник дослідження Томас Доусон (Thomas Dawson) і його колеги з компанії Procter & Gamble виростили десять літрів грибка і заморозили його в рідкому азоті. Після цього вони послідовно вивчили фрагменти ДНК.

З'ясувалося, що геном Malassezia globosa складається з 4285 генів, тобто в 300 разів менше генома людини. Крім того, ученим вдалося встановити 11 ферментів, що беруть безпосередню участь в утворенні лупи.

Грибок Malassezia globosa не здатний виробляти власні жирні кислоти і використовує зовнішні джерела цих речовин, наприклад, секрет сальних залоз людини. Саме тому він мешкає в місцях, що характеризуються підвищеною активністю сальних залоз, — груди, спина, волосиста частина голови. В ході дослідження учені виявили вісім різновидів ліпази, а також три види фосфоліпази.

За допомогою цих ферментів грибок долає шар секрету сальних залоз і проникає у верхній шар шкіри, викликаючи прискорення природного процесу оновлення кліток шкіри голови і утворення лупи. На думку дослідників, дія на цих 11 ферментів може стати основою для розробки нових засобів проти лупи.

Крім того, в геномі Malassezia globosa були знайдені особливі «гени спаровування», наявність яких свідчить про те, що ці мікроорганізми здатні вести статеве життя, повідомили учені. На їх думку, недостатня ефективність шампунів проти лупи може пояснюватися саме цією особливістю грибків.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Procter&Gamble продає бренд Camay

26 грудня 2014, 14:09

Фонд Уоррена Баффета купує виробника батарейок Duracell у Procter&Gamble

13 листопада 2014, 21:29

Посудомийні машини небезпечні для здоров'я

11 липня 2013, 14:22

Найбільш заразні місця на пляжі

15 червня 2013, 15:54

Останні новини за сьогодні: