Новини / Здоров'я / Робота над створенням Реєстру донорів кісткового мозку
17 травня 2009, 08:14
Розмір шрифта: А А А

Робота над створенням Реєстру донорів кісткового мозку

Робота над створенням Реєстру донорів кісткового мозку , Охмадит, прес-конференція, Національний реєстр донорів кісткового мозку
Робота над створенням Реєстру донорів кісткового мозку

У Національній дитячій спеціалізованій лікарні “Охматдит” відбулася прес-конференція, присвячена ходу роботи над створенням Національного реєстру донорів кісткового мозку. Участь в прес-конференції взяли заступник міністра охорони здоров‘я України Василь Лазорішинец, голова правління Всеукраїнського добродійного фонду «Крону» Олена Мацибох, генеральний директор «Охматдиту» Юрій Гладуш, головний фахівець МОЗ за фахом «Трансплантологія» Олександр Кухарчук і головний фахівець МОЗ за фахом «Дитяча гематологія» Світлана Донська. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

Заступник міністра Василь Лазорішинец відзначив, що за станом на 10.04.2009 р. на виконання наказу МОЗ України від 09.02.2009 року № 34-0 «Про створення референс-лабораторії з лабораторної діагностики онкогематологічних захворювань» і з метою впровадження сучасних методів діагностики і лікування онкогематологічних захворювань у дітей в спеціалізованій дитячій лікарні “Охматдит” виділені приміщення загальною площею 200 кв. м і початий їх ремонт відповідно до проекту лабораторії. Також під час прес-конференції відзначили, що згідно затвердженому положенню про референс-лабораторію в її структурі передбачений відділ молекулярно-біологічних досліджень, тканинного тіпірованія і кріобіології, на базі якого буде складений Національний реєстр донорів кісткового мозку. В даний час освоєно 200 000 грн. на ремонтні роботи, тобто при загальному фінансуванні робіт в об’ємі 500 000 грн. (400 000 грн. — добродійна допомога фонду «Крону», 100 000 грн. — засоби спеціалізованийний дитячої лікарні “Охматдит”) готовність приміщень до експлуатації складає приблизно 50%. Ремонт приміщень планується завершити в травні в 2009 роки.

Також важливим моментом в рішенні даного питання є інсталяція устаткування. В період інсталяції співробітники лабораторії проходитимуть первинний учбовий курс роботи з устаткуванням. Проте достатньої кількості підготовлених фахівців з гистотіпірованія в Україні на даний час немає, тому після проходження первинного курсу необхідно продовжити стажування фахівців в спеціалізований лабораторії гистотіпування (Росія) впродовж 1 місяця, і провести наступне стажування в провідній онкогематологічній клініці Європи (Австрія, Чехія) також протягом 1 місяця. У свяхи з цим ввести лабораторію по гистотіпірованію в експлуатацію і почати створення Національного реєстру гистотіпірованних донорів кісткового мозку передбачається не раніше осені 2009 року.

ДОВІДКА. Трансплантація кісткового мозку в Україні регламентована Законом України «Про трансплантацію органів і інших анатомічних матеріалів людині» і здійснюється в двох медичних закладах: Київському центрі трансплантації кісткового мозку і Центрі дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку спеціалізованої дитячої лікарні “Охматдит”. В цілому за 9 років роботи в Київському центрі трансплантації кісткового мозку було виконано 303 операції, зокрема шість алогенних трансплантації від сімейних донорів. За 5 років роботи Центру дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку спеціалізованої дитячої лікарні “Охматдит” виконано 68 трансплантацій, з них 30 — алогенних від сумісних сімейних донорів.

У Україні щорічно необхідно виконувати понад 1000 операцій з пересадки кісткового мозку, зокрема 100-150 алогенних несімейних трансплантацій кісткового мозку. У 2008 році Центр дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку спеціалізованої дитячої лікарні “Охматдит” виконав 11 операцій: 5 аутогенних і 6 алогенних трансплантацій від сімейного донора, Київський центр трансплантації кісткового мозку — 51 (3 — алогенні від сімейного донора і 48 — аутологичні) пересадки стовбурних клітин кісткового мозку.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: