Новини / Здоров'я / Діагностувати небезпечне захворювання тепер можна за допомогою свого ноутбука
8 січня 2012, 15:00
Розмір шрифта: А А А

Діагностувати небезпечне захворювання тепер можна за допомогою свого ноутбука

Діагностувати небезпечне захворювання тепер можна за допомогою свого ноутбука, хропіння, дихальні шляхи, захворювання, діагностика
Діагностувати небезпечне захворювання тепер можна за допомогою свого ноутбука

Хропіння, яке викликає велике незадоволення близьких «хропунів», що проживають разом з ним, насправді може бути симптомом небезпечного захворювання — апное сну. Тепер його можна буде діагностувати дуже швидко та легко без колишніх незручностей.
Обструктивне апное сну, при якому в людини, що знаходиться «в обіймах Морфея», виявляються перекритими дихальні шляхи (наприклад, через надмірне розслаблення м‘язів гортані) — це захворювання, яке призводить до кисневого голодування мозку.

Відбувається зупинка дихання: людина, що страждає таким недугом, може переживати за ніч у найважчих випадках кілька сот подібних зупинок. Це шкідливо як для серцево-судинної системи, так і для мозку. Такий хворий відчуває непереборну сонливість вдень, може патологічно змінюватися кров’яний тиск.

Однак далеко не всяка людина, що хропить уві сні страждає нічним апное — для точної діагностики захворювання раніше пацієнтам доводилося протягом кількох ночей спати в спеціальній сомнологічний лабораторії, будучи обплутаними проводами, які з‘єднують численні датчики на тілі за приладами.

Тепер без будь-яких складнощів діагностувати нічне апное сну можна буде всього за одну ніч. Це стало можливим завдяки винаходу вчених з університету штату Техас в місті Арлінгтон (UT Arlington).

До шиї обстежуваного кріпляться кілька крихітних, практично невагомих датчиків, які здатні випускати ультразвукові хвилі. Такі хвилі перетинають дихальні шляхи пацієнта й фіксують їх стан під час сну — відкриті вони чи блоковані. Інформація надходить бездротовим способом на комп’ютер, який збирає дані протягом всього сну.

«Для того щоб отримати точний діагноз пацієнту тепер немає необхідності проводити кілька ночей поспіль у лабораторії: він і сам зможе прикріпити сенсори до шкіри і зберегти інформацію на своєму комп'ютері», — пояснює один з авторів винаходу професор Хосроя Бехбехані (Khosrow Behbehani).

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

  • Пип. (анонімно) 21 лютого 2012, 18:42 ссылка
    Что за датчики? Где их можно приобрести и в каких местах организма их прикрепить.
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Лікування суницею

18 червня 2017, 12:01

Інфаркт Насірова вигадали лікарі — МОЗ

28 березня 2017, 10:27

Біохіміки запропонували діагностувати рак за допомогою паперової смужки

2 липня 2016, 17:41

Останні новини за сьогодні: