Новини / Здоров'я / Вживання шкідливих продуктів є однією з причин захворювань
23 травня 2009, 08:22
Розмір шрифта: А А А

Вживання шкідливих продуктів є однією з причин захворювань

Вживання шкідливих продуктів є однією з причин захворювань, шкідливі продукти, канцерогенні речовини, причини масових захворювань
Вживання шкідливих продуктів є однією з причин захворювань

ЗМІ вирішили скласти рейтинг шкідливих продуктів, опитавши п‘ятірку фахівців в області харчування. Оскільки обійняти неосяжне неможливе, зосередилися тільки на продуктах, які є однією з причин масових захворювань, — серцево-судинних, онкологічних, шлунково-кишкових і цукрового діабету: саме ними найчастіше страждають українці.

Кожен експерт привласнював продуктам за шкідливість певне місце. За перше ми давали 5 балів, за друге — 4 бали, третє — 3 бали, четверте — 2 бали, п’яте — 1 бал. Єксперты відзначали, що в такому рейтингу є частка відносності: їх аргументи зводилися до того, що все індивідуально, залежить від дози шкідливого продукту і початкового рівня здоров‘я.

Рейтинг шкідливих продуктів:

1 місце — 12 балів

Чіпси. Сама технологія виготовлення чіпсів (гідрогенізація рослинного масла) веде до утворення канцерогенних синтетичних жирів і інших канцерогенів (акріламіда, бензопірена). Нагадаємо, що канцерогени провокують появу раки.

Лимонад. При надмірному вживанні порушує обмін речовин (із-за надлишку цукру), синтетичні фарбники часто викликають алергії, а вуглекислий газ (бульбашки) — підвищення кислотності шлункового соку, що приводить до гастриту.

2 місце — 7 балів

Фастфуд. Під цим поняттям перш за все уживаються беляши, хачапурі, картошка-фрі і тому подібне, які готуються в киплячому рослинному маслі, використовуваному по многу разів. Через це в нім утворюються канцерогени.

3 місце — 6 балів

Дешеві ковбаси. Дуже часто не містять нічого натурального і повні фарбників, ароматизаторів і іншої синтетики, безпека якої для здоров’я не доведена.

Копченина. У копченому м‘ясі і рибі часто накопичується бензопірен — один їх сильних канцерогенів.

Кетчупи і майонези. Майонези часто містять канцерогенні синтетичні транс-жіри, а кетчупи з крохмалем — синтетичні добавки, безпека яких для здоров’я не доведена.

4 місце — 4 бали

Овочі і фрукти, забруднені промисловими викидами. У овочах і фруктах, вирощених з використанням нітратів, зібраних біля промислових підприємств, автодоріг і тому одобноє, концентруються бензопірен і інші канцерогени.

Продукти з консервантами. Як правило, консерванти містять глютамат натрію — токсична для організму речовина, що викликає головні болі, спазми судин, порушення обміну речовин.

5 місце — 3 бали

Маргарини (спреди). Шкідливі по тієї ж причини, що і чіпси: містять канцерогенні трансгенні жири.

Кондитерські вироби з великим змістом жиру і цукру. Регулярне вживання таких солодощів — один з найкоротших шляхів до порушення обміну речовин (це робить надлишок жиру і цукру).

Злакові. На білий хліб і інші злакові у людей часто наголошується харчова нестерпність.

6 місце — 2 бали

Кофеїнові стимулятори. До них відносяться кава і енергетичні напої. Безпечна доза кави — 2-3 чашки в день, енергетичні напої можна безпечно пити взагалі не щодня. Перевищення веде до виснаження нервової системи.

Молоко. Продукт, на який у людей часто наголошується харчова нестерпність.

7 місце — 1 бал

Домашня консервація. Нерідко готується з порушенням технології, із-за чого стає причиною смертельних отруєнь, наприклад отруєння ботулотоксином.

Морозиво. Часто містить синтетичні загусники і ароматизатори, які можуть уповільнювати обмін речовин, повідомляють Подробиці.

Експерти: Олександр Мартинчук, дієтолог, гастроентеролог Українського НДІ харчування

Борис Ськачко, дієтолог, заввідділенням реабілітації медцентра «Юстас»

Валентина Кульчицкая, провідний співробітник Інституту екогігієни і токсикології

Іван Козярін, завкафедрой гігієна харчування Національної медакадемії, професор

Світлана Фус, дієтолог, гастроентеролог НПЦ «Віріа».

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

П'ять звичок, які раніше терміну «вбивають» автомобіль

28 травня 2017, 13:40

Фахівці виявили вірус, який викрадає логіни і паролі з популярних браузерів

22 квітня 2017, 13:23

Проти раку і старіння

22 квітня 2015, 09:48

Останні новини за сьогодні: