Новини / Здоров'я / Оселедець знижує ризик інсульту
15 листопада 2011, 08:14
Розмір шрифта: А А А

Оселедець знижує ризик інсульту

Оселедець знижує ризик інсульту, інсульт, риба, артеріальний тиск, селен, оселедець
Оселедець знижує ризик інсульту

Вживання риби два-три рази на тиждень допомагає знизити ризик виникнення інсульту. До такого висновку прийшли вчені з Каролінського інституту в Стокгольмі (Karolinska Institutet in Stockholm), повідомляється в журналі Stroke.

Як пишуть автори роботи, омега-3 жирні кислоти, що містяться в рибі у великій кількості, знижують вірогідність виникнення інсульту завдяки позитивному впливу на артеріальний тиск і рівень холестерину в крові.

Висновок фахівців грунтується на результатах 15 масштабних досліджень, проведених в США, Європі, Японії та Китаї. В експерименті взяли участь 400 тис добровольців у віці від 30 до 103 років: їх запитували, як часто і яку саме рибу вони споживають, а потім стежили за їхнім здоров‘ям протягом 4-30 років. У результаті інсульт був діагностований лише у 9400 чоловік.

«Пояснити такий значний вплив споживання риби на ризик виникнення інсульту можна високим вмістом в ній корисних і поживних речовин,
Зокрема омега-3 жирних кислот. Щоб оцінити користь риби, достатньо вживати її два-три рази на тиждень», — говорить доктор Даріуш Мозаффаріан, доцент кафедри епідеміології Гарвардської школи суспільної охорони здоров’я (Harvard School of Public Health).

За словами вчених, блюда з риби також багаті вітаміном D і селеном, які корисні для сердечників.

Д. Мозаффаріан зазначив, що найбільше омега-3 жирних кислот міститься в жирній рибі, наприклад, в лососевій або оселедцях. Представники Американської кардіологічної асоціації (American Heart Association) стверджують, що для профілактики інсульту необхідно вживати рибні страви мінімум два рази на тиждень.

Раніше вчені під керівництвом Д. Мозаффаріана довели, що тунець і інші різновиди жирних сортів риби, запечені або приготовані на грилі, сприяють підтримці нормального ритму серця.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

«Великий піст». Скільки в Україні будуть коштувати овочі і риба

25 лютого 2017, 16:59

Вперше українську чорну ікру планують експортувати до Європи

21 лютого 2017, 08:57

В Україні з'явиться електронний сертифікат походження риби

19 лютого 2017, 18:56

В Україні з 1 квітня заборонено промисловий вилов риби

29 березня 2016, 17:13

Останні новини за сьогодні: