Новини / Здоров'я / Шум у вухах: що робити?
24 лютого 2012, 08:21
Розмір шрифта: А А А

Шум у вухах: що робити?

Шум у вухах: що робити?, шум у вухах, спазм судин, вухо, шум, пухлина, дзвін у вухах
Шум у вухах: що робити?

Спочатку уявімо, як це зазвичай буває. Людина прокидається вранці і несподівано для себе відчуває дзвін у вухах. Як правило людина чекає тиждень поки воно пройде саме. Коли не проходить, йде до дільничного, дільничний направляє до лора, ЛОР направляє на доплерографію, МРТ головного мозку, аудиографію… В цих ходіннях проходить ще тиждень. Половина кидає спроби вилікуватися і знову чекає поки пройде само, половина все-таки добирається другий раз до лікаря, який (нарешті!) направляє пацієнта в стаціонар на лікування. А в стаціонарі лікар вводить людину в ступор міркуванням про те, що лікувати, виявляється, треба було відразу, а саме, протягом перших трьох днів, ну, в крайньому випадку, тижні. А через місяць ніякої гарантії одужання він дати не може.

Отже, по порядку.

У Вас виник шум у вухах. Це може бути писк, дзвін або інший звук, як правило, в одному вусі, найчастіше в правому. Звук може бути різний, загальне те, що звук цей фантомний, тобто відсутній у навколишній реальності і існує тільки у Вашій голові. Якщо шум у вухах виник різко, як правило, після пробудження — треба терміново, як можна терміновіше звертатися за медичною допомогою. Пам'ятайте — рахунок йде навіть не на дні — на години! Суть в тому, що найбільш частою причиною такого стану є спазм судин, що живлять слуховий нерв. Через тиждень-два нерв гине і тоді вже марно щось робити. Тому навіть якщо шум трапився у святковий чи вихідний день, йдіть в стаціонар, де є лор-відділення і досягайте прийому у чергового лікаря.

Чому ж так все затягують? Справа в тому, що шум у вухах може бути самої різної етіології і першорядне завдання будь-якого лікаря спочатку виключити саме недобре. Для цього він і направляє пацієнта «по великому колу». Це абсолютно правильно і необхідно, одне погано — цінний час іде. Відразу хочу заспокоїти тих, у кого виник шум у вухах: випадки пухлин досить рідкісні, і в цьому випадку, як правило, шум наростає поступово. Якщо ж він трапився різко — це, швидше за все, СНТ або сенсоневральна приглухуватість.

Різке виникнення шуму у вухах або тиннитуса як правило, обумовлено перенесеним стресом або постійно тривалим психічним навантаженням. Найчастіше шум виникає на наступний день після перенесеного стану люті або у відпустці після тривалої важкої роботи.

Якщо ж ви ставитеся до тих, хто часом все-таки упустив і лікар вам нічим не допоміг, не впадайте у відчай. По-перше, шум у вухах не вважається хворобою (зрозуміло, на відміну від СНТ) і з ним цілком можна жити. По-друге, це чудовий привід задуматися про образі свого життя та ставлення до дійсності. По-третє, сучасна західна наука досить активно шукає способи порятунку від шуму у вухах. По-четверте, за статистикою кількість людей, які страждають тиннитусом, весь час зростає!

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (27)

 • дмитро (анонімно) 8 квітня 2012, 21:49 ссылка
  в мене щось пищить у лівому вусі я не знаю що мені робити !!!я ходив до лора нічо не допомогло і вже пройшло пів року !підскажіть будь-ласка що можна зробити!!!!
 • Анонімно 9 квітня 2012, 16:44 ссылка
  піти до іншого лікаря
 • Анонімно 18 травня 2012, 15:29 ссылка
  у мене вже дзвенить другий рік , пройшов діагностику яку назначив лікар нічого незнайшли , ссилаються на завуження судин , відбулося у мене це після стресу . Підскажіть щось.
 • Анонімно 24 жовтня 2012, 02:04 ссылка
  ппрпрп
 • Анонімно 30 грудня 2012, 19:41 ссылка
  терпіти
 • Анонімно 23 січня 2013, 07:24 ссылка
  В мене також вже другиі рік дзвинить і також після стресу
 • Анонімно 16 лютого 2013, 12:43 ссылка
  у мене вжр тпмпература 37_2 тримаэться 3 мiсяцi потiють руки i шум у правому вусi все провiрив що тiльки можна i все в нормi в чому тодi причина
 • Анонімно 2 березня 2013, 19:03 ссылка
  у мене тоже шумить у правому вусі.....казала мені одна бабка шо то протяг...але воно не приходить.....що робити ??..чи може то бути протяг?
 • Анонімно 3 травня 2013, 15:11 ссылка
  у мене також уже другий рік дзвін,почався після стресу,ходив по лікарях нічо непомогло.Хто вилікував? підскажіть щось плз.
 • Анонімно 13 травня 2013, 08:48 ссылка
  Від чого деколи одночасно появляється шум голови, серцева слабкість, спазми мяжів і слабкість.
 • Анонімно 1 листопада 2013, 00:33 ссылка
  в мене тіки шо почався дзвін що робити
 • Анонімно 9 грудня 2013, 22:06 ссылка
 • Анонімно 7 січня 2014, 20:37 ссылка
  Я думаю.що такі симптоми повязані з нервовою системою
 • Анонімно 23 лютого 2014, 02:53 ссылка
  Умене уже три роки шумить також після стресу підкажете будь ласка якщо хтось знаєте щось але Умене перепоний барабан перебили але пройшло 15 років і почало шуміти після стресу друге ухо
  • Сергій (анонімно) 14 червня 2015, 09:46 ссылка
   У мене також почався шум в лівому усі десь 3-4 місяці назад я живу в Штатах, спершу я думав шо воно саме пройде і не пішов до лікаря, щас через пару днів буду летіти в україну. Скажіть вам вилікували я не знаю чи в україні піти до лікаря чи як що назад прилечу в Штати піти до лікаря
 • crorkz (анонімно) 3 серпня 2014, 22:49 ссылка
  ipMN90 Very good blog post.Really looking forward to read more. Will read on...
 • crorkz matz (анонімно) 5 серпня 2014, 00:27 ссылка
  wY0mFq Thanks-a-mundo for the post.Really looking forward to read more. Awesome.
 • Анонімно 5 квітня 2015, 16:08 ссылка
  ЗНАЄТЕ Я ВАМ СКАЖУ ОДНЕ....Я НЕ МОЖУ ЗРУЗУМІТИ ЩО ЦЕ В НАС В УКРАЇНІ ЗА МЕДЕЦИНА...ЩО ЗА ЛІКАРІ..ЯК ВОНИ НЕ МОЖУТЬ ЗНАТИ ЩО СТАЛОСЬ ...ТО ЯКОГО МИЛОГО ВОНИ ЙШЛИ НА МЕДИКА....
 • вася (анонімно) 10 серпня 2015, 22:05 ссылка
  Поприймайте меновален 3 раза в денъ мисяць.и И тритико 0.75 на нич 2 час а аысля иди. Меновален снодийне.
 • Марянка (анонімно) 3 листопада 2015, 23:26 ссылка
  У мене шумить вже тиждень у правому вусі, як шумить кульок чи мінералка. Що робити?Від чого це може бути?
 • Анонімно 4 грудня 2015, 09:57 ссылка
  В мене в лівому вусішумить уже до року
  Що робити??
 • Андрій (анонімно) 26 лютого 2016, 16:02 ссылка
  В мене спочатку все почалось зі стуку в правому вусі, після ангіни, яку лікував антибіотиками. Спочатку тільки ввечері був стук, а потім ще й зранку. Сходив до лора, виписав каплі, покапав і на деякий час пройшло. Потім знову почалось. Пізніше це все перейшло в писк. Пішов вже до іншого лора. Покололи трентал, пірацетам. Потім ще таблеток поїв трохи які також покращують кровообіг. Не допомогло. Робив МРТ, все нормально. В результаті мені сказали, що це все через судини, або через остеохондроз. Порадили робити масаж комірцевої зони. Тянеться це все загалом рік часу і вже трохи починає напрягати, позаяк пищить останнім часом доволі гучно (частота близько 10-11кГц). Цікаво, що якщо послухати тим самим вухом звук такої ж частоти, то на деякий час пищання пропадає. Впринципі, про такий метод мені казав один лор. Але пропадає тільки на деякий час.
 • Анонімно 18 жовтня 2016, 21:13 ссылка
  Тиждень як шумиь у правому вушку. була в лорда виписав таблетки. Поки що не допомагає. Маю сколіоз. Думаю причина в цьому. защемило. Блін хто під каже що робити?
 • lucy ann (анонімно) 10 липня 2017, 20:36 ссылка
  Bhuo3l I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.
 • Анонімно 5 листопада 2017, 12:05 ссылка
  У мене завжди ввечері шумить ліве ухо що робити?
 • Анонімно 15 січня, 22:56 ссылка
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Технологія Tiptalk дозволяє дзвонити, приклавши палець до вуха

30 травня 2016, 20:49

Рак грудей, постривай

2 вересня 2015, 11:09

Австралієць виростив на руці третє вухо з Wi-Fi

17 серпня 2015, 09:28

Чому виникає шум в голові

15 липня 2015, 16:00

Останні новини за сьогодні: