Новини / Здоров'я / Шум у вухах: що робити?
24 лютого 2012, 08:21
Розмір шрифта: А А А

Шум у вухах: що робити?

Шум у вухах: що робити?, шум у вухах, спазм судин, вухо, шум, пухлина, дзвін у вухах
Шум у вухах: що робити?

Спочатку уявімо, як це зазвичай буває. Людина прокидається вранці і несподівано для себе відчуває дзвін у вухах. Як правило людина чекає тиждень поки воно пройде саме. Коли не проходить, йде до дільничного, дільничний направляє до лора, ЛОР направляє на доплерографію, МРТ головного мозку, аудиографію… В цих ходіннях проходить ще тиждень. Половина кидає спроби вилікуватися і знову чекає поки пройде само, половина все-таки добирається другий раз до лікаря, який (нарешті!) направляє пацієнта в стаціонар на лікування. А в стаціонарі лікар вводить людину в ступор міркуванням про те, що лікувати, виявляється, треба було відразу, а саме, протягом перших трьох днів, ну, в крайньому випадку, тижні. А через місяць ніякої гарантії одужання він дати не може.

Отже, по порядку.

У Вас виник шум у вухах. Це може бути писк, дзвін або інший звук, як правило, в одному вусі, найчастіше в правому. Звук може бути різний, загальне те, що звук цей фантомний, тобто відсутній у навколишній реальності і існує тільки у Вашій голові. Якщо шум у вухах виник різко, як правило, після пробудження — треба терміново, як можна терміновіше звертатися за медичною допомогою. Пам'ятайте — рахунок йде навіть не на дні — на години! Суть в тому, що найбільш частою причиною такого стану є спазм судин, що живлять слуховий нерв. Через тиждень-два нерв гине і тоді вже марно щось робити. Тому навіть якщо шум трапився у святковий чи вихідний день, йдіть в стаціонар, де є лор-відділення і досягайте прийому у чергового лікаря.

Чому ж так все затягують? Справа в тому, що шум у вухах може бути самої різної етіології і першорядне завдання будь-якого лікаря спочатку виключити саме недобре. Для цього він і направляє пацієнта «по великому колу». Це абсолютно правильно і необхідно, одне погано — цінний час іде. Відразу хочу заспокоїти тих, у кого виник шум у вухах: випадки пухлин досить рідкісні, і в цьому випадку, як правило, шум наростає поступово. Якщо ж він трапився різко — це, швидше за все, СНТ або сенсоневральна приглухуватість.

Різке виникнення шуму у вухах або тиннитуса як правило, обумовлено перенесеним стресом або постійно тривалим психічним навантаженням. Найчастіше шум виникає на наступний день після перенесеного стану люті або у відпустці після тривалої важкої роботи.

Якщо ж ви ставитеся до тих, хто часом все-таки упустив і лікар вам нічим не допоміг, не впадайте у відчай. По-перше, шум у вухах не вважається хворобою (зрозуміло, на відміну від СНТ) і з ним цілком можна жити. По-друге, це чудовий привід задуматися про образі свого життя та ставлення до дійсності. По-третє, сучасна західна наука досить активно шукає способи порятунку від шуму у вухах. По-четверте, за статистикою кількість людей, які страждають тиннитусом, весь час зростає!

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (17)

 • дмитро (анонімно) 8 квітня 2012, 21:49 ссылка
  в мене щось пищить у лівому вусі я не знаю що мені робити !!!я ходив до лора нічо не допомогло і вже пройшло пів року !підскажіть будь-ласка що можна зробити!!!!
 • Анонімно 9 квітня 2012, 16:44 ссылка
  піти до іншого лікаря
 • Анонімно 18 травня 2012, 15:29 ссылка
  у мене вже дзвенить другий рік , пройшов діагностику яку назначив лікар нічого незнайшли , ссилаються на завуження судин , відбулося у мене це після стресу . Підскажіть щось.
 • Анонімно 24 жовтня 2012, 02:04 ссылка
  ппрпрп
 • Анонімно 30 грудня 2012, 19:41 ссылка
  терпіти
 • Анонімно 23 січня 2013, 07:24 ссылка
  В мене також вже другиі рік дзвинить і також після стресу
 • Анонімно 16 лютого 2013, 12:43 ссылка
  у мене вжр тпмпература 37_2 тримаэться 3 мiсяцi потiють руки i шум у правому вусi все провiрив що тiльки можна i все в нормi в чому тодi причина
 • Анонімно 2 березня 2013, 19:03 ссылка
  у мене тоже шумить у правому вусі.....казала мені одна бабка шо то протяг...але воно не приходить.....що робити ??..чи може то бути протяг?
 • Анонімно 3 травня 2013, 15:11 ссылка
  у мене також уже другий рік дзвін,почався після стресу,ходив по лікарях нічо непомогло.Хто вилікував? підскажіть щось плз.
 • Анонімно 13 травня 2013, 08:48 ссылка
  Від чого деколи одночасно появляється шум голови, серцева слабкість, спазми мяжів і слабкість.
 • Анонімно 1 листопада 2013, 00:33 ссылка
  в мене тіки шо почався дзвін що робити
 • Анонімно 9 грудня 2013, 22:06 ссылка
 • Анонімно 7 січня 2014, 20:37 ссылка
  Я думаю.що такі симптоми повязані з нервовою системою
 • Анонімно 23 лютого 2014, 02:53 ссылка
  Умене уже три роки шумить також після стресу підкажете будь ласка якщо хтось знаєте щось але Умене перепоний барабан перебили але пройшло 15 років і почало шуміти після стресу друге ухо
 • crorkz (анонімно) 3 серпня 2014, 22:49 ссылка
  ipMN90 Very good blog post.Really looking forward to read more. Will read on...
 • crorkz matz (анонімно) 5 серпня 2014, 00:27 ссылка
  wY0mFq Thanks-a-mundo for the post.Really looking forward to read more. Awesome.
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Шум скорочує життя європейців

30 липня 2013, 16:48

Шум шкодить серцю

20 травня 2013, 14:09

Новий метод терапії раку

24 квітня 2013, 11:29

Якщо з’явився прищ у вусі..

28 лютого 2013, 16:12

Останні новини за сьогодні: