Новини / Здоров'я / Швидкість поглинання їжі впливає на масу тіла
1 листопада 2008, 08:33
Розмір шрифта: А А А

Швидкість поглинання їжі впливає на масу тіла

Швидкість поглинання їжі впливає на масу тіла, їжа, швидкість поглинання, надмірна вага, British Medical Journal, Хіроясу Ісо, Всесвітня організація охорони здоров\'я
Швидкість поглинання їжі впливає на масу тіла

Люди, які швидко поглинають їжу, частіше страждають від надмірної ваги. До такого висновку прийшли японські учені за наслідками дослідження за участю більше трьох тисяч чоловік, повідомляє British Medical Journal.

Хироясу Ісо (Hiroyasu Iso) і його колеги з Університета Осаки опитали чоловіків і жінок у віці 30-69 років про їх харчові звички. Одночасно у учасників визначали індекс маси тіла (ІМТ) – показник, який розраховується по співвідношенню ваги і квадрата зростання.

В ході опиту близько половини (45,6%) чоловіків і 36% жінок призналися, що їдять швидко. Також 51% чоловіків і 58,4% жінок повідомили, що поглинають їжу до появи відчуття насичення. Проаналізувавши дані, учені з‘ясували, що швидке поглинання їжі збільшує ризик надмірної ваги майже в два рази. У людей, які їдять швидко і до повного насичення, ризик появи надмірної ваги потроюється, повідомили дослідники.

На думку фахівців, взаємозв’язок між швидкістю прийому пищи і масою тіла пояснюється дією сигнальних систем між мозком і шлунком. «Швидкі» їдці встигають об‘їстися до того моменту, коли сигнали про насичення доходять від шлунку до центральної нервової системи.

За даними Усесвітньої організації охорони (ВІЗ) здоров’я, ожирінням страждають страждають близько 400 мільйонів жителів планети, зокрема 20 мільйонів дітей молодше за п'ять років. Для профілактики надмірної ваги і ожиріння батьки повинні привчати свою дитину повільне і в спокійній обстановці, з вимкненим телевізором, вважають учені.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Всесвітній банк купить частину «Укргазбанку» найближчим часом — НБУ

12 листопада 2019, 08:09

Україна потрапила у десятку найбільш небезпечних країн світу

17 квітня 2017, 20:07

Міжнародні інвестори готові спонсорувати Україну

19 січня 2017, 17:08

Останні новини за сьогодні: