Новини / Здоров'я / Сіль і артеріальний тиск
27 квітня 2011, 08:33
Розмір шрифта: А А А

Сіль і артеріальний тиск

Сіль і артеріальний тиск, гіпертонія, сіль, артеріальний тиск, солона їжа, серцево-судинні захворювання
Сіль і артеріальний тиск

Сіль і артеріальний тиск

Високий артеріальний тиск виступає причиною виникнення серцево-судинних захворювань частіше, ніж насичені жири, ожиріння і холестерин.Є наукові підтвердження того, що, чим більша кількість солі і солевмісних продуктів вживає людина, тим вище піднімається в нього артеріальний тиск.

На сьогоднішній день переважна більшість лікарів рекомендує зменшити норму споживання солі, принаймні, на половину від існуючої. Але навіть і ця кількість буде в кілька разів перевищувати потребу організму людини в солі.

Якщо у тебе гіпертонія

Дослідження показують, що зменшення споживання солі у людей, що страждають гіпертонією, призводить до значних поліпшень артеріального тиску. І слід зазначити, що, чим менше споживається сіль, тим більше очевидні покращення.

Зниження споживання солі

Поставити сільничку на найдальшу полицю в коморі — це правильне, але малоефективне рішення. Адже більше 75% солі людина отримує з готової їжі.

Перехід на більш здорову їжу, мінімальна кількість етапів технологічної обробки, дійсно дає результати. Крім того, виробники під тиском суспільства поступово зменшують використання солі в своїй продукції. Доведено, що звикаючи до менш солоної їжі, людина починає вважати її більш смачною і розрізняти більше її відтінків.

Крім зменшення споживання солі, до зниження артеріального тиску ведуть позбавлення від зайвої ваги, підвищення споживання калію (джерела -фрукти, овочі і молочні продукти) і вживання алкоголю в помірних кількостях (або взагалі відмова від нього).

Також позитивний ефект дають фізичні вправи. Аеробні вправи сприяють значному зниженню цифр систолічного і діастолічного артеріального тиску.

Вживання фруктів, овочів і молочних продуктів в рекомендованих кількостях і перехід на здорову їжу з мінімальною обробкою, як правило, ведуть до зниження споживання солі. А це в свою чергу, поряд з нормалізацією ваги і регулярними заняттями спортом, гарантує нормальні показники артеріального тиску.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Лікування суницею

18 червня 2017, 12:01

В Україні вироблятимуть нові різновиди солі

22 лютого 2017, 10:45

У Венесуелі через гіперінфляцію гроші рахують на вагу

3 листопада 2016, 07:43

Останні новини за сьогодні: