Новини / Здоров'я / Поради експерта: як зберегти поставу і укріпити спину при офісній роботі
17 січня, 08:38
Розмір шрифта: А А А

Поради експерта: як зберегти поставу і укріпити спину при офісній роботі

Поради експерта: як зберегти поставу і укріпити спину при офісній роботі, неправильна постава, робота внутрішніх органів, спина, розминка на робочому місці
Поради експерта: як зберегти поставу і укріпити спину при офісній роботі

Змарніла спина і неправильна постава не тільки зовні старять людину, але і можуть привести до збою в роботі внутрішніх органів.

Про це кореспонденту ГолосUA розповіла лікар Вікторія Савицька.

Далеко н у всіх є час відвідувати тренажерні зали і навіть виділити хоча б півгодини на домашні тренування, а щоденна робота за комп‘ютером або з паперами часто відбивається першу чергу на поставі і на здоров’я спини.

Фахівці рекомендують не втрачати даремно часу і не доводити до того моменту, коли потрібно буде приймати радикальні заходи. Куди простіше щодня виконувати прості вправи, прямо сидячи за робочим столом, причому непомітно для колег і товаришів по службі.

«Звичайно, повноцінних тренувань розминка на робочому місці не замінить. Але це набагато краще, ніж нічого, особливо якщо займатися спортом вам заважає не лінь, а відсутність вільного часу і напружений графік.

Офісним працівникам важливо весь час стежити за поставою — це теж своєрідна навантаження. Пам‘ятайте, скільки б вам не було років, що б ви не носили і як би не виглядали, з рівною спиною ви здаєтеся симпатичніше, стрункішою і впевненіше в собі. Але тримати довго спину рівно досить складно, і тому м’язи спини потрібно щодня зміцнювати, — зазначила фахівець.

Простий, але дієвий комплекс вправ:

  •  Для початку плавно нахиляти голову вперед-назад, потім — з одного боку в інший. Дуже просто, зате відмінно «прогріває» і розтягує м‘язи, а ще ці нехитрі руху допомагають зняти втому.
  •  Кругові обертання плечима — мінімум по десять разів вперед і стільки ж назад. Відмінно розминає м’язи і зміцнює суглоби.
  •  Ліву руку покладіть на стіл, а праву притисніть з іншого боку — підлогу стіл. З силою одночасно натисніть з двох сторін і затримайтеся в цьому положення. Як тільки почнете відчувати втому, зробіть вправу ще раз, але помінявши руки»- каже лікар.

Якщо плануєте в новорічну ніч одягнути костюм або вечірню сукню з відкритими рукавами, потрібно терміново приводити в порядок руки.

Відмінно зміцнюють форму рук вправи з елементами потягиваний.

  •  Стуліть руки в замок перед собою, а потім підніміть над головою, «вивернувши» долоні догори. Слідкуйте, що б лікті були випрямлені. І так, зрозуміло, раз 10, по кілька підходів в день
  •  Встаньте біля столу, обіпріться руками, поставивши їх на стіл приблизно на відстані ширини плечі. Далі по черзі нахиляйте плечі до протилежної руці. Виконати мінімум 15 разів (звичайно, коли в кімнаті не буде нікого стороннього).
  •  Початкове положення те ж. Тепер пружинистими рухами намагайтеся наближати плечі до столу — так низько, як тільки зможете.
  •  Сидячи за столом, візьміться рукою за край столу і напружте руку так, як ніби намагаєтеся його підняти. Утримуйте так секунд 8-10. І так по черзі кожною рукою хоча б по 7-8 разів.
  •  — Для розминки кисті і зап'ястя, періодично виконуйте обертання кистями. Медики взагалі рекомендують виконувати це вправ раз в пару годин. Це прекрасна профілактика тунельного синдрому, який останнім часом буквально переслідує офісних працівників.
ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Поперековий артроз

25 листопада 2014, 10:12

Погана постава підвищує ризик травм

17 квітня 2013, 19:25

Розминка на робочому місці

15 березня 2012, 12:55

Істина в спині

31 серпня 2011, 08:00

Останні новини за сьогодні: