Новини / Здоров'я / Лікарі створили заміну кровоносних судин людини
28 лютого 2017, 11:25
Розмір шрифта: А А А

Лікарі створили заміну кровоносних судин людини

Лікарі створили заміну кровоносних судин людини, біологи, кровоносні судини, хітозан, технології
Лікарі створили заміну кровоносних судин людини

Біологи відзначають, що за допомогою нового методу можна створювати і імплантувати навіть найменші судини, що є проблемою для сучасної хірургії.

Дослідники з Новосибірського Державного університету навчилися виготовляти кровоносні судини на основі синтетичного каркасу, наповненого живими людськими клітинами. Як розповідають вчені, організм не відторгає такі трансплантати. Ця розробка допоможе людям із захворюванням судин, а також знизить післяопераційні ризики.

Новий метод створення тканинно-інженерних конструкцій можна ефективно застосовувати для отримання трансплантатів судин з властивостями, максимально наближеними до фізіологічних, передають вчені. Тканинно-інженерні конструкції, створені на основі мембран з полікапролактону і хітозану, знизять ризики запалення, тромбозу і інших негативних процесів.

Хітозан, основа трансплантатів, має необхідні властивості, такі як відсутність імуногенності, біосумісність, біорозкладання і антимікробна активність. Але отримані на його основі матеріали не мають достатньої механічної міцності. Тому хітозан змішують з полікапролактоном, який компенсує цей недолік.

Крім того, вчені створили модель заселення такого каркасу ендотеліальними і гладком’язовими клітинами людини. Поєднання вибраних клітин і матеріалів дозволяє збільшити міцність, довговічність і фізіологічність трансплантата.

Під час експериментів біологи показали, що людські клітини після заселення на такі штучні мембрани зберігають свої функціональні властивості, і встановили оптимальне співвідношення всіх компонентів. Вчені вважають, що заселяти трансплантат людини можна буде клітинами самого пацієнта, що допоможе уникнути відторгнення і імунної реакції.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Позбавтеся від свого смартфона

  27 березня 2017, 09:09

  Гнучкі смартфони можуть з'явитися вже в наступному році

  15 березня 2017, 18:05

  Вчені говорять про те, що харчові відходи зміцнюють гуму

  7 березня 2017, 09:59

  Останні новини за сьогодні: