Новини / Здоров'я / Виявлена основна причина старечого недоумства
4 березня 2009, 08:22
Розмір шрифта: А А А

Виявлена основна причина старечого недоумства

Виявлена основна причина старечого недоумства, хвороба, недоумство, медицина, літній вік
Виявлена основна причина старечого недоумства

Група медиків з Оксфордського університету (University of Oxford), Великобританія, під керівництвом професора Девіда Сміта (David Smith) з‘ясувала, що недолік вітаміну B12 в літньому віці може привести до зменшення об’єму мозку і, відповідно, до таких хвороб, як старече недоумство (деменція). Про результати дослідження повідомляє ВВС з посиланням на медичний журнал Neurology.

Вітамін B12, відкритий в 1948 році, є єдиною живильною речовиною, що містить мікроелемент кобальт. Цей вітамін активно бере участь в обміні білків, жирів і вуглеводів в тісній взаємодії з вітаміном С, фолієвой і пантотенової кислотами. Одним з головних завдань вітаміну B12 є виробництво метіоніну, який відповідає за стабільність психічних функцій. Дефіцит B12 веде до розладу нервової провідності в м‘язах, а також до важких порушень психіки, наприклад, до розсіяного склерозу. Джерелом вітаміну служать м’ясо, печінка, молоко, риба і молюски, а також злаки.

Професор Сміт і його колеги спостерігали протягом п‘яти років 107 щодо здорових добровольців у віці від 61 до 87 років. Учасники експерименту були розділені на три групи залежно від вмісту вітаміну B12 в крові, причому навіть мінімальний рівень був в рамках допустимої норми. Спостереження показали, що у людей з низьким змістом B12 вірогідність зменшення об’єму мозку була в шість разів вище, ніж у добровольців з інших груп.

Доктор Сюзана Соренсен (Susanne Sorensen) з Альцгеймеровського суспільства (Alzheimer's Society) згодна із спостереженнями колег: «Зменшення об'єму мозку зазвичай веде до розвитку хвороби Альцгеймера. Тому було б розумно включити тест на рівень вітаміну B12 в групу рекомендованих аналізів для літніх людей», — говорить вона.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Куди українці дешево полетять цього літа

22 травня 2017, 17:23

Як Україна переходить на європейське лікування

21 квітня 2017, 20:45

Україна 26 березня перейде на літній час

13 березня 2017, 12:43

Останні новини за сьогодні: