Новини / Здоров'я / Встановлений зв'язок між забрудненням річок гормонами і чоловічим безпліддям
21 січня 2009, 08:30
Розмір шрифта: А А А

Встановлений зв'язок між забрудненням річок гормонами і чоловічим безпліддям

Встановлений зв'язок між забрудненням річок гормонами і чоловічим безпліддям, чоловіче безпліддя, забруднення річок, гормони, дослідження вчених
Встановлений зв'язок між забрудненням річок гормонами і чоловічим безпліддям

Встановлений зв‘язок між забрудненням річок і чоловічим безпліддям

Антиандрогени — речовини, що обмежують синтез активних андрогенів та їх ефект в органах-мішенях, — знайдені в тридцяти річках Великої Британії.

Вчені попереджають, що забруднення водоймищ статевими гормонами вже призвело до безпліддя у риб і може бути пов’язане з чоловічим безпліддям, кількість випадків якого за останні п‘ятдесят-шістдесят років різко зросла.

Антиандрогени використовуються з лікарською метою при ознаках андрогенізації у жінок, при деяких захворюваннях у чоловіків (наприклад, для лікування раку передміхурової залози), а також у виробництві протизаплідних препаратів. Крім того, антиандрогени входять до складу пестицидів.

Трирічне дослідження, проведене співробітниками університетів Брунела, Редінга та Ексетера, а також Центру екології і гідрології Великої Британії, дозволило вивчити більше тисячі риб, спійманих в різних куточках країни.

Попередні дослідження показали, що жіночі статеві гормони естрогени призводять до «фемінізації» риб і у ряді випадків змушують чоловічі особини змінювати стать. Тепер вчені з’ясували, що гормональні порушення у риб — і, ймовірно, у інших представників дикої фауни — викликаються у тому числі і антиандрогенами, що потрапляють у водоймища через каналізацію і грунт.

Професор Ексетерського університету Чарльз Тайлер відзначає, що до чоловічого безпліддя призводить безліч чинників, але забруднення навколишнього середовища коктейлем зі статевих гормонів є однією з найважливіших причин. За словами вченого, досліди на щурах і мишах показали, що споживання навіть невеликої кількості антиандрогенів може призвести до безпліддя у ссавців. Надалі дослідники мають намір з‘ясувати, яким чином антиандрогени з водоймищ потрапляють в організм людини і як саме впливають на її здоров’ї.

Доктор Сьюзан Джоблінг з Інституту навколишнього середовища Брунельського університету повідомляє, що вчені працюватимуть разом з Агентством з охорони довкілля Великої Британії над обмеженням забруднення річок статевими гормонами.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні відчувається нестача води — Семерак

28 березня 2017, 10:03

Скільки в Україні пенсіонерів: чому так мало чоловіків доживають до пенсії

23 березня 2017, 10:16

Чи задоволені українці своїм життям — дослідження Держстату

4 березня 2017, 16:32

Останні новини за сьогодні: