Новини / Здоров'я / Татуювання, що діагностує рак на ранніх стадіях, з’явилося в Швеції
28 лютого 2019, 08:30
Розмір шрифта: А А А

Татуювання, що діагностує рак на ранніх стадіях, з’явилося в Швеції

Татуювання, що діагностує рак на ранніх стадіях, з’явилося в Швеції, татуювання, кальцій в крові, рак, рівень цукру в крові
Татуювання, що діагностує рак на ранніх стадіях, з’явилося в Швеції

Родимку-татуювання створили швейцарські учені повідомляє Science Translational. Татуювання стає темнішим, якщо в крові підвищується вміст кальцію (гіперкальциіємія).

Деякі види раку (рак грудей, товстого кишечника, простати і легенів) характеризуються підвищенням концентрації іонів кальцію в крові, тому дослідники зі Швейцарської вищої технічної школи Цюріха під керівництвом Мартіна Фюсснеггера припустили, що початок захворювання можна помітити, відстежуючи рівень кальцію в крові.

Насправді татуювання є набором спеціальних клітин, які реагують на рівень кальцію. Якщо кальцій в крові перевищує норму, клітини темнітимуть.

Дослідники відмічають, що зробили тільки прототип сенсора. В майбутньому татуювання повинне допомагати людям самостійно відстежувати стан здоров‘я. Головний недолік — час життя татуювання складає не більше року. Після цього її треба буде міняти.

Зараз медичні татуювання застосовують для доставки в організм деяких ліків або вакцин. Іноді цей спосіб виявляється ефективніше, ніж внутрішньом’язові уколи. Також учені запропонували за допомогою татуювань визначати рівень цукру в крові у хворих діабетом і полегшувати симптоми аутоимунных захворювань

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Рева обіцяє щорічне підвищення пенсій з урахуванням інфляції

  25 травня 2017, 19:24

  Розенко пояснив, навіщо виділяти мільярд на перепис

  5 травня 2017, 20:22

  Українці назвали основні свої життєві цінності

  7 березня 2017, 19:50

  Останні новини за сьогодні: