Новини / Здоров'я / Тай цзи: дожити до ста років
24 квітня 2015, 13:55
Розмір шрифта: А А А

Тай цзи: дожити до ста років

Тай цзи: дожити до ста років, тай-цзи, емоції, правильне дихання, вага, омолодження організму
Тай цзи: дожити до ста років

Тай-цзи майже 400 років тому було задумано як бойове мистецтво. В наші дні це одна з найпоширеніших гімнастик в Китаї. По всій країні рано вранці тисячі китайців виходять на вулиці, щоб зайнятися тай-цзи. Один рух плавно перетікає в інше, змушуючи простих обивателів заворожено дивитися на граціозність відбувається. Це нагадує скоріше танець, ніж просту гімнастику.

Китайські мудреці вважали, що порятунок від усіх хвороб відбувається через гармонізацію внутрішнього світу людини, яка досягається шляхом балансування його «ци». Тай-цзи як раз і допомагає досягти цієї гармонії. Завдяки цій грі пластичних і граціозних рухів внутрішня енергія накопичується та розмазується неквапливою хвилею по всьому тілу. Ви тільки уявіть: невичерпний потік вашої власної енергії спрямований на оздоровлення і навіть на омолодження організму.

Тай-цзи сприяє:

  •  позбавлення від стресу;
  •  поліпшення координації рухів;
  •  поліпшення роботи мозку;
  •  омолодженню організму;
  •  зміцнення імунної системи;
  •  наповнення вашого організму ендорфінами;
  •  зниження ваги;
  •  позбавлення від хронічних хвороб;
  •  зміцнення м‘язів.

Ця гімнастика не передбачає різких рухів, тому не важко осягнути техніку цього бойового мистецтва і опанувати їй. Навіть дітям буде корисно. А краще займатися всією сім’єю, бабусям і дідусям це особливо буде корисно. Також існують методики тільки для верхньої частини тіла, це допоможе відкрити для себе тай-цзи людям в інвалідних візках.

Ще на замітку: заняття тай-цзи допоможуть очистити карму, зміцнити дух, впоратися з негативними емоціями. І навіть налагодити міжособистісні відносини, так як зазвичай заняття проводяться в групах.

Ну от, ви все-таки зважилися оздоровити себе і свій дух. Немає нічого простіше: у наш час тай-цзи давно поширився за межі Китаю. У багатьох великих містах відкриваються центри, Інтернет заповнений різною інформацією, вільно можна придбати диск або купити книжку. Варіантів безліч, знадобиться лише щире бажання.

Техніка тай-цзи дуже проста, і освоїти її під силу кожному.
Знаходимо центр свого тіла і концентруємося на ньому. Для підказки: це нижче вашого пупка. Саме там збирається вся енергія «Ци». Спина пряма. Поперек не напружуємо. Коліна злегка зігнуті. У кого хворі суглоби, зігніть коліна настільки, щоб не відчувати дискомфорт. При регулярних заняттях біль у суглобах пройде.

Не робимо широких кроків. Дихати глибоко і рівно. Правильне дихання — це основа тай-цзи, воно допоможе вам розподілити вашу енергію по всьому тілу. Всі м'язи повністю розслаблені. Ніяких різких рухів, робиться все плавно і граціозно. Голову тримаємо прямо, так, щоб дивитися прямо перед собою.

На перший погляд, може здатися непростим, але варто почати виконувати вправи — і ви відразу зрозумієте: це легко, а головне, приносить масу задоволення. Як фізичного, так і духовного. Дерзайте!

Автор: Олена Куранова

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Правила мобільної гігієни

3 травня 2017, 10:20

Останні новини за сьогодні: