Новини / Здоров'я / Українці не поспішають звертатися до психіатрів із-за депресій
24 вересня 2007, 10:13
Розмір шрифта: А А А

Українці не поспішають звертатися до психіатрів із-за депресій

Українці не поспішають звертатися до психіатрів із-за депресій, психічні розлади, депресія, українці
Українці не поспішають звертатися до психіатрів із-за депресій

У Україні рівень психічних розладів такий же, як і в Європі, проте тільки 20% громадян звертаються за допомогою до психіатрів. Про це свідчать результати епідеміологічних психіатричних досліджень в Україні, які були обнародувані в ході «круглого столу» в Міністерстві праці і соціальної політики.

Міністр праці і соціальної політики Михайло Папієв відзначив, що в Україні подібні дослідження проводилися вперше відповідно до міжнародних стандартів (в рамках програми Усесвітньої організації охорони здоров‘я «Психічне здоров’я в світі») і продовжувалися декілька років. Учасники «круглого столу» відзначили, що на психічне полягання людини в Україні, як і в 24 інших країнах світу, де проводилися аналогічні дослідження, переважно впливають соціальні нелади: недолік грошей, безробіття, низький рівень освіти, втрата життєвих орієнтирів, алкоголізм.

В той же час, результати досліджень показують, що в європейських країнах депресії переважають серед молоді, а в Україні — серед старших вікових категорій і особливо серед людей похилого віку. За інформацією Папієва, в даний час в Україні соціальні послуги людям, які їх потребують, надаються через розгалужену мережу стаціонарних установ: 321 будинок-інтернат, 56 дитячих будинків-інтернатів, 149 психоневрологічних інтернатів, 5 спеціальних будинків-інтернатів.

У цих установах проживають і отримують медичну допомогу 57 тис.граждан, з них майже 30 тис.человек — з недоліками розумового розвитку і психічними захворюваннями.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: