Новини / Здоров'я / Чи вмієте Ви носити окуляри?
1 грудня 2010, 18:03
Розмір шрифта: А А А

Чи вмієте Ви носити окуляри?

Чи вмієте Ви носити окуляри?, окуляри, оптичні центри лінз, контактні лінзи, оптика, очі, чорниця
Чи вмієте Ви носити окуляри?

При всьому розмаїтті оправ, при всьому прогресі техніки і скаженних цінах рпидбати окуляри, які підійшли б вам на 100%, не так-то легко. Продавці бадьоро запевняють вас, що ви можете вибрати будь-яку оправу і будь-яке скло — за ваші гроші вам все підженуть, сцентрують, і буде вам щастя. А в реальності …

То окуляри погано тримаються на переніссі — сповзають вниз, і вам весь час доводиться їх поправляти. То носоупори — це прозорі штучки на металевих стеблинках — на ніс тиснуть. То модна вузька оправа закриває вам огляд і поле зору у вас стає з п‘ятак шириною. Але найпоширеніша біда -це коли ви при замовленні назвете вашу міжцентрову відстань (або вам його виміряють), його запишуть, і все йде в роботу. Оптик при виготовленні підганяє скло так, щоб оптичні центри лінз опинилися на вказаній відстані один від одного, ви одягаєте окуляри, вони тихо присползають на півсантиметра, і оптичні центри лінз виявляються не там, де їм треба — навпроти ваших зіниць, а десь в стороні. У результаті ви дивитеся не через лінзу з запропонованими вам діоптріями, а через невідомо що.

Переконати оптиків, що оправа — стандартна, а фізіономія у вас -єдина і неповторна, що одна і та ж оправа на різних людях сидить по-різному і що при індивідуальному замовленні потрібно не виконувати стандарт, а зробити окуляри саме за вашою міркою, буває досить важко — хто зайвый мороці радий? Тим не менше це можливо — спробуйте.

Для цього потрібно надіти обрану вами оправу і відзначити на прозорій вставці, де саме виявляться ваші зіниці. Саме там і повинні виявитися після центрування оптичні центри лінз, і ви будете носити окуляри з тією кривизною і заломлюючою силою, яку вам лікар прописав.

Звичайно, можна всього цього уникнути, почавши носити контактні лінзи. Але там є свої «радощі», і головна з них — та, що дітям до 14-16 років лікарі взагалі їх одягати не радять. Трохи задоволення доставляє ця справа і дорослим.

«Заснула в лінзах — два дні не могла очі відкрити. Ворогові не побажаю» -скаржиться в Інтернеті одна з користувачок. Найчастіше неприємності відбуваються через неправильне користування — більшості потрібен якийсь жорсткий урок, щоб дотримуватися всіх правил і обмеження, а їх чимало. Не рекомендують носити лінзи при багатьох захворюваннях (грипі, ГРЗ, діабеті);не можна відкривати очі під душем — лінзу може просто змити; не можна допустити, щоб на лінзу потрапили крапля шампуню, мила або туші; не можна носити лінзи в загазованих, сильно запилених і просто в дуже прокурених приміщеннях … та багато чого ще не можна.

Лінз, звичайно, зараз безліч -м’які і жорсткі, одноразові і для багатогодинного носіння, прозорі і кольорові і т.д., і т.п. Знову-таки потрібно підібрати лінзи по собі у відповідності з вашим способом життя, прикинувши, скільки годин поспіль можете ви їх носити не знімаючи, який догляд в змозі забезпечити і т.п. На думку багатьох лікарів, головна біда при користуванні лінзами — переношування, тобто багатогодинне користування, не передбачене для даного типу лінз. І щоб цього уникнути, безпечніше все-таки мати в запасі все ті ж старі добрі окуляри.

Офтальмологи пророкують, що двадцять перше століття — століття короткозорих. Очі ми всі експлуатуємо безсовісно і безграмотно: вдень — робота (та ще в багатьох на комп'ютері), увечері — телевізор, всі — поблизу, всі — в межах декількох метрів. Вправ для очей не знаєте і знати не хочете, профілактика зводиться до легкого вживання чорниці влітку і розмови про те, що от треба би …

А може, все-таки зберетеся і почнете?

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Ринок заполонили фальшиві долари

28 листопада 2016, 18:12

ВР спростила імпорт металобрухту в Україну

5 жовтня 2016, 20:01

ЄС створить новий «чорний список» офшорних країн

7 квітня 2016, 19:40

Останні новини за сьогодні: