Новини / Здоров'я / Вправи для красивої постави
13 листопада 2010, 08:08
Розмір шрифта: А А А

Вправи для красивої постави

Вправи для красивої постави, постава, спина, вправи, гарна постава
Вправи для красивої постави

Правильна постава важлива не тільки для здоров‘я хребта. Люди, рівно тримають спину, виглядають стрункішими і молодше, відчувають себе більш впевнено. Підтримувати гарну поставу допоможуть прості вправи, які можна виконувати між справою, на ходу. Всі внутрішні органи при гарній поставі розташовуються правильно — поліпшується травлення і загальне самопочуття. Правильна постава піднімає настрій, і, більше того, люди, які рівно тримають спину, виглядають стрункішими і молодше тих, хто горбиться. На них навіть одяг сидить краще.

Вправи, що зміцнюють спину і виправляють поставу, зовсім не складні, навіть кумедні, і виконувати їх можна між справою, щоразу, коли ви згадаєте про це.

«Книга на голові»

Візьміть велику книгу у твердій, але не глянцевій обкладинці, покладіть її на голову і спробуйте стояти, зберігаючи рівновагу, щоб книга не впала. Якщо це не представляє для вас складнощі, почніть ходити з книгою на голові, можна навіть спробувати злегка пританцьовувати. Коли ця вправа стане для вас занадто простою, беріть кілька книг. Правильна постава важлива не тільки для здоров’я хребта. Люди, рівно тримають спину, виглядають стрункішими і молодше, відчувають себе більш впевнено. Підтримувати гарну поставу допоможуть прості вправи, які можна виконувати між справою, на ходу.

«Маріонетка на ниточках»

Крокуючи, наприклад, по вулиці, уявіть, ніби до вашої макушки прив‘язана нитка, за яку хтось тягне вас рівно вгору, а до плечей — ще дві ниточки, злегка відводять їх назад. Груди розпрямляться, спина протягнеться, шия буде виглядати довше, а хода знайде легкість. Правильна постава важлива не тільки для здоров’я хребта. Люди, рівно тримають спину, виглядають стрункішими і молодше, відчувають себе більш впевнено. Підтримувати гарну поставу допоможуть прості вправи, які можна виконувати між справою, на ходу.

«Чайка»

Стоячи прямо, підніміть руки в сторони до рівня плечей. На рахунок «раз-два-три» відводите їх, наскільки можливо, тому, на рахунок «чотири» повертайте у вихідне положення.

Правильна постава важлива не тільки для здоров‘я хребта. Люди, рівно тримають спину, виглядають стрункішими і молодше, відчувають себе більш впевнено. Підтримувати гарну поставу допоможуть прості вправи, які можна виконувати між справою, на ходу.

Висіння на турніку

Якщо у вас удома є дитячий спортивний комплекс з турником або перекладина, на якій можна висіти, схопившись за неї руками, «зависайте» на ній час від часу на 1-2 хвилини. Це знімає напругу м’язів спини і допомагає хребту випрямитися. Особливо корисно повисіти так після робочого дня, проведеного за комп‘ютером, або після тренування.

Правильна постава важлива не тільки для здоров’я хребта. Люди, рівно тримають спину, виглядають стрункішими і молодше, відчувають себе більш впевнено. Підтримувати гарну поставу допоможуть прості вправи, які можна виконувати між справою, на ходу.

Совайтеся

Це не жарт. Сідаючи куди-небудь — і на м‘який диван, і на дерев’яну лавку, уважно прислухайтесь до себе: які відчуття випробовує тіло?Засовався на місці, спробуйте сісти по-різному, виберіть зручну позу. Але занадто довго залишатися в одному й тому ж положенні теж не дуже корисно: почуваєте, що втомлюєтеся — значить, треба посоватись знову.

Ви не впевнені, чи потрібні вам ці вправи, тому що переконані, що і без них тримаєте спину рівно? Дізнайтеся, як перевірити, чи правильна у вас постава.

Правильна постава важлива не тільки для здоров‘я хребта. Люди, рівно тримають спину, виглядають стрункішими і молодше, відчувають себе більш впевнено. Підтримувати гарну поставу допоможуть прості вправи, які можна виконувати між справою, на ходу.

Навіщо випрямлятися?

«Погана постава — це, перш за все, слабкі м’язи, причому не тільки м‘язи спини, як прийнято вважати, але практично всі основні групи м’язів», — говорить у книзі «Бережіть спину» професор Академії фізичної культури ім. П. Ф. Лесгафта, фахівець у галузі профілактики та лікування хвороб хребта М. В. Дев‘ятова. Це означає, що проблеми з поставою можна вирішити, намагаючись більше рухатися і роблячи спеціальні вправи, які зміцнюють м’язи спини.

Як перевірити поставу?

Встаньте перед дзеркалом, роздягнувшись до білизни, і прийміть ту позу, у якій ви зазвичай стоїте. Подивіться, наскільки симетрично розташовуються плечі і стегна. При правильній поставі ніяких перекосів бути не повинно. Потім підійдіть до стіни і притуліться до неї спиною. Спробуйте відчути (а краще -попросіть кого-небудь допомогти вам і подивитися), якими точками тіла ви торкаєтеся вертикальної поверхні. При вірній поставі торкатися стіни повинні потилиця, середній грудний відділ хребта (він знаходиться між лопатками), сідниці і п'яти. Це важливо: при перевірці не намагайтеся тягтися вгору або розпрямляти плечі, стійте в тій позі, до якої звикли. Так ви зможете визначити, чи є у вас проблеми зі спиною.

Олена Біатлон

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Сьогодні в Україні вводиться фотофіксація обов'язкового технічного контролю

  24 травня 2017, 08:09

  Mcdonald's буде більше купувати продуктів в українських фермерів

  5 квітня 2017, 19:42

  Німці готові забезпечувати українців газом

  18 березня 2017, 15:08

  Останні новини за сьогодні: