Новини / Здоров'я / Погіршення зору веде до недоумства?
17 березня 2012, 12:05
Розмір шрифта: А А А

Погіршення зору веде до недоумства?

Погіршення зору веде до недоумства?, очі, зір, недоумство, головний мозок, ретинопатія
Погіршення зору веде до недоумства?

Перефразовуючи стару приказку, можна сказати, що очі — це вікно в мозок!

Останні дослідження показали, що люди, у яких зазначаються навіть мінімальні проблеми з очима, такі як захворювання кровоносних судин сітківки через проблеми судинного характеру більш схильні до втрати пам‘яті та розвитку недоумства.

Дослідники заявляють про те, що кровоносні судини ока можуть бути сигналом того, що страждають і кровоносні судини головного мозку.

Якщо подальші дослідження підтвердять цей факт, можна говорити про те, що дослідження кровоносних судин сітківки допоможе ідентифікувати людей, схильних до ризику захворювання недоумством.

Здоров’я очей, здоровий розум

Ретинопатія — досить поширене захворювання, яке супроводжує діабет і виникає внаслідок підвищеного кровоносного тиску та є основною причиною втрати зору.

Діабет і підвищений кров‘яний тиск також можуть підвищувати ризик розвитку слабоумства.

Для того, щоб з’ясувати, чи є ретинопатія передвісником розумових розладів, викликаних проблемами кровоносних судин, вчені проаналізували результати досліджень більше 500 літніх жінок, які проходили тестування ментальної функції щорічно протягом 10 років. Жінкам також перевіряли стан зору протягом усіх років дослідження.

В середньому у 10% жінок реєструвалася ретинопатія, хоча в цілому їх зір не здавалося гірше, ніж в інших. Тим не менш, у цих пацієнток результати тестування розумової діяльності були гірші. Подальше сканування мозку показало, що вони таки мають проблеми і з кровоносними судинами головного мозку.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Вчені можуть виявляти сцени в 3D-фільмах, що викликають головний біль

2 березня 2016, 16:54

Останні новини за сьогодні: