Новини / Здоров'я / Вірусом СНІДу можна вилікувати дітей від рідкісного захворювання
8 листопада 2009, 11:16
Розмір шрифта: А А А

Вірусом СНІДу можна вилікувати дітей від рідкісного захворювання

Вірусом СНІДу можна вилікувати дітей від рідкісного захворювання, кістковий мозок, генна терапія, СНІД, вірус, адренолейкодистрофія
Вірусом СНІДу можна вилікувати дітей від рідкісного захворювання

Співробітники Університету Декарта (Париж, Франція) зупинили розвиток адренолейкодистрофії у двох маленьких пацієнтів, використовуючи генну терапію і трансплантацію кісткового мозку

Адренолейкодистрофія — рідкісне захворювання з групи пероксисомних хвороб, пов‘язане з накопиченням жирних кислот з дуже довгим ланцюгом. Воно характеризується враженням нервової системи і надниркових. Недугою страждають переважно хлопчики. Хвороба виявляється у віці 5–12 років і закінчується летально.

В процесі захворювання руйнується мієлін — оболонка нервових волокон мозку, без якої вражається нервова система. В результаті у дитини розвиваються сліпота, глухота, деменція, втрачається м’язовий контроль.

Подолати адренолейкодистрофію іноді виходить за допомогою пересадки кісткового мозку, в результаті якої нові стовбурові клітини, що формують мієлін, «пускають коріння». Проте підібрати відповідного донора надзвичайно складно, та і сама трансплантація — дуже ризикована процедура. 
Колектив вчених вирішив використовувати для лікування семирічних пацієнтів з ранньою стадією адренолейкодистрофії їх власний кістковий мозок і вірус імунодефіциту людини. Вірус СНІДу, на відміну від інших вірусів, добре проникає в стволові клітини і міцно до них прикріпляється. З вірусу були видалені частини генома, що роблять його небезпечним і що викликають у людини СНІД.

Потім вчені помістили у вірус новий терапевтичний ген, узяли стволові клітини у хлопчиків і за допомогою модифікованого ВІЧ упровадили в них здоровий ген. Пацієнти перенесли хіміотерапію, що руйнує кістковий мозок, після чого лікарі повернули їм їх генетично змінені стволові клітини. Через два роки дослідники виявили, що пошкодження мозку у обох хлопчиків не посилилися, а 15% їх кров'яних клітин виробляють здоровий мієлін, повідомляє compulenta.ru з посиланням на Ассошиейтед Прес.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

У світі велика кібератака: Україна потрапила під удар

13 травня 2017, 09:13

Вірус в Google Play заразив близько 2 млн користувачів

27 квітня 2017, 10:22

Загроза для Android: українців попереджають про новий вірус

14 січня 2017, 19:16

Понад мільйон Android-пристроїв піддалися хакерській атаці

2 грудня 2016, 08:26

Останні новини за сьогодні: