Новини / Здоров'я / Віруси в метро живуть до двох днів
2 березня 2012, 08:06
Розмір шрифта: А А А

Віруси в метро живуть до двох днів

Віруси в метро живуть до двох днів, оксолінова мазь, грип, метро, вірусна інфекція
Віруси в метро живуть до двох днів

Якщо ломить голову, піднялася температура, захворіло горло, захлюпав ніс — це зовсім не означає, що у вас грип:

Останнім часом терапевти вже перестали ставити діагноз ГРЗ (гостре респіраторне захворювання), все частіше ГВІ (гостра вірусна інфекція), — коментує керівник НДІ грипу Мінздоровсоцрозвитку РФ, академік Олег Кисельов. — Тобто застуда загубила більшу частину своїх бактеріальних «властивостей», як правило зараз всі ці симптоми викликають саме віруси. Але не обов‘язково грипу. Визначити, яка саме у вас інфекція — парагрип, риновірусна або щось інше — може тільки лікар. І то після проведення аналізів. На жаль, часто без всяких мазків, призначається арбідол або таміфлю. А то і застарілий ремантадин, який не може впоратися з сучасними вірусами. Але ці ліки допомагають у перші дні і найчастіше — саме від грипозних вірусів. Звичайну вірусну інфекцію потрібно лікувати іншими методами — призначати протизапальну і комбіновану терапію.

На жаль, якщо ви хворієте вже третій або четвертий день пити противірусні препарати вже не має сенсу, — додає д.б.н., завідувачка лабораторії НДІ вакцин і сироваток ім. Мечникова Ірина Ленева. — За цей час віруси вже встигли розмножитися занадто сильно і тепер вся надія — на імунітет, який виробляє антитіла на шостий-сьомий день. Звичайно, якщо у вас температура під 40 градусів, обов’язково потрібно її збивати. Але краще викликати лікаря. На жаль, у нас не поширені експрес-тести на віруси грипу, які допомагають зрозуміти, чим ви хворі. Їх використовують поки лише приватні лабораторії та клініки. Тим не менш, досвідчений терапевт розбереться, чим ви хворієте і призначить саме ті ліки, які потрібні.

Головна помилка — разок чихнув, одразу починати пити антибіотики, — попереджає академік РАМН, професор, заступник директора з наукової роботи НДІ епідеміології Росспоживнагляду РФ Віктор Малєєв. — Тим самим ми лише «допомагаємо» вірусам виробляти власний імунітет проти ліків. Тобто вони просто перестають допомагати. Друга помилка — збивати температуру, поки вона не піднялася вище 38,5. Температура — наш природний захисник від вірусів. Якщо тримається температура, то організм бореться, виробляє антитіла. А ми його пригнічуємо. Тому беріть лікарняний! Тільки так можна уникнути найстрашнішого — ускладнення після хвороби, включаючи інфаркти, міокардити, бронхіт і пневмонію.

Перед походом до місця скупчення людей потрібно обов‘язково змащувати вхід носа оксоліновою маззю або маслом чайного дерева

Важливо!

Як розповіли фахівці, хворий чоловік, який делікатно чхнув в долоню, а потім узявся за поручень в метро, може заразити сотні людей!

  • На руках віруси можуть прожити до 20 хвилин;
  • На склі та металі вони живуть добу;
  • На пластикових або гумових поверхнях — до 48 годин.

Як рекомендують лікарі-отоларингологи, перед походом до місця скупчення людей потрібно обов’язково змащувати вхід носа оксоліновою маззю або маслом чайного дерева. А повертаючись з вулиці, потрібно обов'язково мити не тільки руки, але і промивати ніс, щоб «вимити» з нього віруси. А також нешкідливо буде прополоскати горло хоча б простою водою, щоб змити з слизової непотрібних «гостей».

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Роботу метро продовжать на годину

7 квітня 2017, 17:57

Останні новини за сьогодні: