Новини / Здоров'я / Вітамін В12 зміцнює імунітет
16 листопада 2011, 08:15
Розмір шрифта: А А А

Вітамін В12 зміцнює імунітет

Вітамін В12 зміцнює імунітет, Вітамін В12, вітамін, морська капуста, сир, шлунково-кишковий тракт
Вітамін В12 зміцнює імунітет

Вітамін В12 — це група кобальтвмісних біологічно активних речовин. Найчастіше під вітаміном В12 мають на увазі ціанокобаламін — саме в цій формі вітамін надходить в організм людини.

Ціанокобаламін виконує безліч функцій. Перш за все, він стимулює активність лейкоцитів, зміцнюючи імунітет. Також ціанокобаламін перешкоджає накопиченню надлишків жиру в печінці, захищаючи організм від ожиріння. Вітамін В12 бере участь у білковому, жировому і вуглеводному обмінах, при його нестачі неможлива робота інших активних речовин. Синтез в ядрах клітин рибонуклеїнової (РНК) і дезоксирибонуклеїнової (ДНК) кислот, які несуть всю генетичну інформацію, можливий тільки при взаємодії вітаміну В12 з іншими необхідними речовинами.

Вітамін В12 активно взаємодіє з фолієвою, пантотеновою і аскорбіновою кислотою, забезпечуючи здоровий обмін речовин і захищаючи організм від наслідків стресу. У присутності цианокобаламіна активніше працюють ретинол і залізо. Слід особливо відзначити, що взаємодія вітаміну В12 і вітаміну В9 (фолієвої кислоти) — це своєрідний тандем двох нерозривно пов‘язаних роботою вітамінів. Без фолієвої кислоти неможлива робота цианокобаламіна, і навпаки. Проте разом вони сприяють запобіганню багатьох серйозних захворювань, оскільки стимулюють дію один одного.

Вітамін В12 регулює процес кровотворення, емоційний стан і роботу мозку, не допускає розвитку депресії, допомагає адаптації при зміні режиму дня і позбавляє від безсоння. Ціанокобаламін необхідний для утворення кісткової тканини, оскільки сприяє зростанню кісток. Вітамін В12 активізує систему згортання крові, знижує рівень шкідливого холестерину, стимулює здатність тканин до регенерації і робить благотворний вплив на функцію нервової системи і печінки.

Недолік цианокобаламіна, перш за все, призводить до розвитку різних нервових захворювань. Так, гострий дефіцит ціанокобаламіну є причиною дуже серйозного захворювання — розсіяного склерозу, оскільки шар мієліну, який захищає нервові клітини, починає поступово руйнуватися. В результаті цього процесу виникають паралічі, і термін життя з кожним днем ??скорочується.

На тлі дефіциту вітаміну В12 виникає запаморочення і головні болі, дратівливість, сонливість, пригніченість, оніміння кінцівок, розлади зору і пам’яті, галюцинації і імунодефіцити. Брак цианокобаламіна викликає порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, не даючи їжі нормально засвоюватися.

Гіпервітаміноз цианокобаламіна можливий тільки при вживанні синтетичного аналога вітаміну В12. Він виявляється кропив‘янкою, серцевою недостатністю, тромбозом та набряком легенів. Щоб уникнути цих неприємних симптомів, передозування бажано не допускати.

Вітамін В12 у великих кількостях присутні: в телячій і яловичій печінці, устрицях, ікрі, мідіях, оселедця, сардинах, лососі, крабах і яєчних жовтках. Дещо менше його в свинині, яловичині, курці, інших морепродуктах і твердому сирі. У незначних кількостях ціанокобаламін міститься в морській капусті, хмелі, сої, зелених листових овочах, м’якому домашньому сирі і молоці.

Для строгих вегетаріанців, хто не вживає не лише м'ясо, а й інші продукти тваринного походження:рибу, яйця, сир і молоко, небезпека розвитку гіповітамінозу цианокобаламіна дуже велика. Тому їм додатково необхідно приймати вітамінні комплекси, що містять вітамін В12.

 

Для кращого
засвоєння вітаміну В12 необхідно їсти свіжий сир, кальцій ,що міститься в ньому допоможе нормальному засвоєнню вітаміну В12. Оптимальним рішенням буде щотижневий прийом пивних дріжджів, тоді синтез ціанокобаламіну в організмі будуть здійснювати живі мікроорганізми, що містяться в них. Це зовсім не означає, що потрібно збільшити споживання пінного напою — в даний час пивні дріжджі можна вільно придбати у вигляді активної добавки до їжі. При прийомі проносних препаратів з організму виводиться 95% незасвоєного вітаміну В12.

 

Добова потреба організму в ціанокобаламіні для дорослої людини мізерно мала — всього 3-5 мкг, для дітей 1,5-2 мкг. Жінкам у період вагітності та лактації потрібно, в залежності від стану, не менше 4-6 мкг цього вітаміну. Суворим вегетаріанцям, літнім людям, курцям і тим що вживають алкоголь необхідно приймати вітамін В12 додатково у складі вітамінних комплексів.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні — надлишок сирів з-за високої ціни продукту

7 березня 2017, 18:29

Ціни на сир неприємно вразили українців

10 лютого 2017, 14:06

Український сир стане дорожчим від імпортного

17 грудня 2016, 19:06

Останні новини за сьогодні: