Новини / Здоров'я / Сир відновлює кислотно-лужний баланс
10 червня 2013, 23:17
Розмір шрифта: А А А

Сир відновлює кислотно-лужний баланс

Сир відновлює кислотно-лужний баланс, сир, кислотно-лужний баланс, карієс, догляд за зубами
Сир відновлює кислотно-лужний баланс

Вчені з США дійшли висновку, що сир, на відміну від йогурту та молока, сприяє відновленню кислотно-лужного балансу в роті, що захищає зуби від карієсу.

Порушення кислотно-лужного балансу в порожнині рота у бік підвищення кислотності, що зазвичай буває після вживання багатої вуглеводами їжі, створює сприятливе середовище для розвитку патогенних мікроорганізмів і, як наслідок, карієсу.

У ході експерименту 68 підлітків віком від 12 до 15 років були розділені на три групи. Одну групу просили з'їсти денну порцію сиру чеддер, іншу — несолодкого йогурту, а третю — випити склянку молока, попередньо прополоскавши їм рот. Рівні pH на бактеріальному зубному нальоті учасників вимірювалися до вживання молочних продуктів, а також через 10, 20 і 30 хвилин після нього.

Було встановлено, йогурт і молоко абсолютно не вплинули на рівень кислотності, на відміну від сиру — у тих, хто його жував, кислотно-лужний баланс в ротовій порожнині стрімко відновлювався.

На думку авторів, позитивний ефект сиру пояснюється тим, що цей ферментований молочний продукт частково нейтралізує кисле середовище. Крім того, в процесі його пережовування підвищується слиновиділення, що природним чином сприяє підтримці нормального рівня pH.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Обійтися без втрат

26 березня 2017, 11:15

В Україні — надлишок сирів з-за високої ціни продукту

7 березня 2017, 18:29

Ціни на сир неприємно вразили українців

10 лютого 2017, 14:06

Останні новини за сьогодні: