Новини / Здоров'я / Відроджений ген знайдений в геномі людини
9 березня 2009, 08:10
Розмір шрифта: А А А

Відроджений ген знайдений в геномі людини

Відроджений ген знайдений в геномі людини, гени, дослідження вчених, примати, еволюція, людина
Відроджений ген знайдений в геномі людини

Дослідники з Університету Вашингтона (США) виявили в геномі сучасних людей активний ген, який вийшов з набору в процесі еволюції на етапі приматів, проте знов з‘явився через мільйони років. Це перше таке «воскресіння», проте воно може виявитися не останнім, упевнені дослідники.

Ген, що воскресив, відноситься до так званого сімейства IRG, що відповідає за ту, що виробляє імунітету. У лабораторних умовах у мишей при деактивації даного гена відбувалося зараження сальмонеллой буквально через пару днів. У людей, проте, в наборі генів є лише один ген з цього сімейства. І учені тепер, здається, зрозуміли чому.

Для того, щоб з’ясувати це, у Вашингтоні вивчили гени наших найближчих біологічних предків — шимпанзе і горил. Як у перших, так і у других представників сімейства приматів цей ген був і є, але лише в усіченій формі. Проте у трохи більш дальніх від людей предків — макак — відбулися мутації, які зробили цей ген абсолютно даремним.

Крім того, дослідники виявили, що у лемурів, які також входять в сімейство приматів, є відразу три різновиди «імунного гена», але лише одна з них функціонує. Отже, говорять учені, на еволюційному древе десь між мишами і приматами цей ген був остаточно «вимкнений», але після макак він знов з‘явився.

Після подальшого аналізу в Університеті Вашингтона учені прийшли до висновку, що після нижчих і вищих приматів цей ген у вигляді лише одній копії став розвиватися за власним сценарієм. У результаті «стрибаючий» ген знов відродився після того, як на нижчих ступенях еволюційних сходів він був вимкнений.

«У організмі людей багато генів, які перебувають в неактивному стані. Наприклад, до 60% генів, пов’язаних з нюхом в організмі людей, також неактивні. Можливо в майбутніх поколіннях ці гени знов активуються», — вважають дослідники.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Чи задоволені українці своїм життям — дослідження Держстату

4 березня 2017, 16:32

Мобільні гаманці: користувачі назвали найбільші недоліки

16 лютого 2017, 14:46

Тролем в інтернеті може стати будь-яка людина

14 лютого 2017, 10:14

Поліцейська форма підсилює підозрілість людей

14 лютого 2017, 09:56

Останні новини за сьогодні: