Новини / Здоров'я / Турбота про серце
30 січня 2015, 11:06
Розмір шрифта: А А А

Турбота про серце

Турбота про серце, серце, атеросклероз, судини, кров, помідори
Турбота про серце

Турбота про серце та судини дуже важлива для продовження життя. З цього приводу регулярно ведуться дослідження, які доводять: дуже багато залежить від самої людини!

Ніколи не пізно

Змінити своїм звичкам ніколи не пізно, стверджує Північно-західного університету (Іллінойс, США). Вони обстежили 5000 осіб, які після 30 і 40 років відмовилися від звичок, шкідливих для коронарних артерій серця: куріння, алкоголю та поїдання жирної їжі. Замість цього вони завели корисні звички: займаються спортом, їдять багато овочів і фруктів, контролюють свою вагу. З‘ясувалося, що вже через 5 років прохідність коронарних артерій покращилася на 10%. А через 20 років такого здорового способу життя стан судин стало краще на 45%. Кожен рік турботи про здоров’я дійсно покращує стан серця і судин: запобігає атеросклерозу і не допускає підвищення тиску.

Гіпертонія загрожує недоумством

До речі, про гіпертензії. Інше дослідження, на цей раз Національного інституту старіння (Меріленд, США), встановило, що недоумство у людей після 70 років безпосередньо пов‘язано з підвищеним тиском після 50 років. «А що ви хочете, — кажуть дослідники, — коли кров в буквальному сенсі тисне на мозок, нервові клітини нормально працювати не зможуть!» Є і приємна звістка: зниження кров’яного тиску до норми сприяє відновленню пам‘яті і когнітивних здібностей відразу на 10%. Так що рекомендація стежити за тиском і, якщо необхідно, регулярно приймати препарати особливо важлива для тих, хто заробляє на життя розумовою працею.

Схожі дані отримані і в Брайхемском університеті молодості (Юта, США). Тут рекомендують стежити за тиском всім, хто страждає забудькуватістю, дратівливістю і взагалі вважає, що став погано міркувати в побутових питаннях. За їх даними, зниження ваги до норми і заміна жирних продуктів на овочі покращують роботу мозку на 2,7-4,6%.

Скорочуємо білки

Однак повернімося знову до того, що може зробити кожна конкретна людина сам. Ми вже не раз згадували здорове харчування: овочі і мінімум жирної їжі. Виявляється, і зайвий білок — м’ясо, птиця, риба — з віком заважає здоров‘ю серця. Це встановили вчені з Медичної школи Університету Нанкіна (Китай). Вони обстежили понад 200 тисяч осіб протягом 14 років. Виявилося, що у тих, хто перевищував щоденну норму білка, погіршувався стан
серцево-судинної системи. Так, кожні зайві 20% білка на 26% підвищували ризик інфаркту. Норма протеїну залежить від віку та статі, в середньому вона становить 0,8-1 г на 1 кг власної ваги в день. Більше потрібно тільки спортсменам, але і їм рідко радять понад 2-2,4 гбелка на 1 кг своєї ваги в день.

Помідори чистять судини

А Кембриджський університет (Англія) порадував новиною про несподівану стороні томатів. Виявляється, що входить до їх складу речовина лікопен разюче корисно впливає на ендотелій — внутрішні стінки судин. Про користь лікопену як антиоксиданту говорилося не раз, ось тепер з’ясувалося, що він ще й очищає судини зсередини, поліпшуючи їх прохідність на 53%. Зрозуміло, це якщо судини були в поганому стані, у здорових він просто підтримує норму. Зручно, що лікопен на відміну від багатьох корисних речовин не боїться нагріву, так що помідори можна з чистою совістю тушкувати і запікати.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Потужне джерело йоду

25 травня 2017, 13:55

Названі найбільші країни-постачальники помідорів в Україні

26 квітня 2017, 09:14

Туреччина завалила український ринок дешевими помідорами

16 грудня 2016, 07:50

Останні новини за сьогодні: