Новини / Здоров'я / Ваше здоров'я залежить від хребта
24 вересня 2007, 08:15
Розмір шрифта: А А А

Ваше здоров'я залежить від хребта

Ваше здоров'я залежить від хребта, постава, хребет, м’язи, викривлення хребта
Ваше здоров'я залежить від хребта

Постава відображає не тільки фізичний, але і душевний стан людини. Навіть при сильних переживаннях варто лише підняти голову і розпрямити плечі – настрій автоматично змінюється на кращий. Але, щоб мати правильну поставу, якій не страшні хвороби, доведеться проявити волю і працьовитість.

«Основна причина порушень постави і викривлення хребта – слабка мускулатура і великі статичні навантаження, — вважає інструктор по оздоровчій гімнастиці Олександр Демченко. – Іншими словами, це багатогодинні сидіння за комп‘ютером, столом, партою.

При будь-якій динамічній роботі напруга м’язів чергується з розслабленням, що сприяє нормальному кровообігу і швидкому відновленню мускулатури. У статиці, м‘язи постійно напружені, що веде до їх виснаження.

Зі всіх положень тіла саме навантаження на хребет – положення сидячи. Навантаження стає максимальним, якщо голова і тулуб нахилені вперед. Чим більше кут нахилу, тим більше навантаження.

Довгий м’яз спини, знаходячись в постійній напрузі, коротшає, і м‘язова тяга приводить до стиснення хребта. Як же запобігти можливим неприємностям?

Перш за все, меблі на робочому місці повинні бути функціональними. Стілець або крісло повинні мати високу спинку з опорою для голови на час відпочинку і підлокітники. Якщо стілець не має вигину під поясницю, потрібно зробити невеликий вал для підтримки спини у вертикальному положенні.

Письмовий стіл бажано мати з невеликим ухилом у бік людини, що працює за ним, що дозволить йому зберігати спину прямої під час письма. Руки не повинні залишатися на вісу, щоб не перенавантажувати плечовий пояс, м’язи якого через ключиці і лопатки роблять великий вплив на хребет.

Але якими б досконалими не були меблі, статична напруга все одно накопичуватиметься. Тому необхідні паузи для розслаблення.

Дітям бажано робити перерви через 40-45 хвилин, дорослим кожні півтори години. Для відновлення бажано поєднувати розтягання і трушення м‘язів з силовими і танцювальними вправами протягом 10-15 хвилин.

Не потрібно сидіти з схрещеними ногами. Ця поза не тільки порушує кровообіг, але і розгортаючи таз, стає однією з причин сколіозу – викривлення хребта.

Контролюйте свою поставу. Підборіддя злегка підведене, плечі розгорнені, руки вільно звисають уздовж тіла, великий палець кисті направлений строго вперед, надплечья знаходяться на одному рівні.

Якщо ви встанете без напруги спиною до стіни, притискаючись до неї п’ятами, то доторкнення стіни потилицею, лопатками, сідницями і литковими м‘язами одночасно, при збереженні прогинання в області поясниці, підтвердить правильність вашої постави.

Але будь-які лікувальні і профілактичні дії дадуть лише тимчасовий ефект, якщо не сформувати м’язовий корсет з м‘язів спини і живота. Не можна забувати і про повноцінне живлення, що включає достатню кількість білка для розвитку м’язів, і кальцію для зміцнення кісток.

Важливий також калій для нормального водно-сольового обміну і для хорошого функціонування м‘язів. І не забувайте про вітамін С, який укріпить ваші зв’язки і сухожилля».

Андрій Беляков

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Сьогодні в Україні вводиться фотофіксація обов'язкового технічного контролю

24 травня 2017, 08:09

Mcdonald's буде більше купувати продуктів в українських фермерів

5 квітня 2017, 19:42

Німці готові забезпечувати українців газом

18 березня 2017, 15:08

Останні новини за сьогодні: