Новини / Здоров'я / Суниця і голубика уповільнюють старіння мозку
20 травня 2009, 08:13
Розмір шрифта: А А А

Суниця і голубика уповільнюють старіння мозку

Суниця і голубика уповільнюють старіння мозку, суниця, голубика, старіння, мозок
Суниця і голубика уповільнюють старіння мозку

На думку дослідників з Університету Тафтса, такі ягоди як суниця або голубика здатні уповільнити старіння головного мозку і захистити його від шкідливої дії радіоактивного опромінювання. До таких виводів учені прийшли в результаті тривалих експериментів з лабораторними щурами.

В ході дослідження 60 молодих самців щурів було розділено на три підгрупи, перша з яких отримувала звичайний корм, а друга і третя – корм, збагачений екстрактами суниці і голубики.

Опісля два місяці після початку годування половина щурів з кожної групи була піддана радіоактивному опромінюванню, що, за задумом учених, повинно було прискорити процеси старіння в мозку тварин. Друга половина гризунів опромінюванню не піддавалася.

Після цього піддослідних тварин навчали пересуватися по підводному лабіринту, конфігурація якого мінялася кілька разів в ході навчання. На завершення дослідження учені зміряли концентрації дофаміна в тканинах головного мозку щурів. Дофамін – що виробляється організмом нейромедіатор, від кількості якого безпосередньо залежать такі характеристики як пам'ять, навчана і увага.

Найнижчі рівні дофаміна були виявлені у щурів, що піддавалися опромінюванню і не отримуючих екстрактів ягід. Ці тварини також значно гірше орієнтувалися в лабіринті. В той же час опромінені щури, що отримували екстракти обох видів ягід, проходили через лабіринт не гірше, ніж їх не що піддавалися опромінюванню побратими, а рівні дофаміна в їх головному мозку також відповідали нормі.

За словами координатора дослідницького проекту Барбари Шукитт-хейл, в ході експерименту не було виявлено значних відмінностей у властивостях екстрактів голубики або суниці, хоча відомо, що ці ягоди володіють різними складами живильних елементів і можуть по-різному впливати на стан головного мозку. Крім того, дослідники не упевнені, що результати дослідів з гризунами можна буде без змін застосувати до людей.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Лікування суницею

18 червня 2017, 12:01

Останні новини за сьогодні: