Новини / Політика / Рада провалила антикорупційні законопроекти опозиції
15 травня 2013, 22:22
Розмір шрифта: А А А

Рада провалила антикорупційні законопроекти опозиції

Рада провалила антикорупційні законопроекти опозиції, Верховна Рада України, Національне антикорупційне бюро, антикорупційна політика, опозиція
Рада провалила антикорупційні законопроекти опозиції

Верховна Рада відмовилася підтримати законопроекти № 2218 про «Національне антикорупційне бюро» і № 2219 «Про антикорупційну перевірку чиновників усіх рівнів», підготовлені опозиційними фракціями.

За законопроект № 2218 в першому читанні проголосували лише 166 народних депутатів з опозиційних фракцій, за проект № 2219 — 201 депутат («за» голосували також і комуністи).

Проектом закону «Про національне антикорупційне бюро» (№2218) пропонувалося створити єдиний орган по боротьбі з корупційними правопорушеннями. Національне антикорупційне бюро повинно було займатися боротьбою з корупцією і посадовими злочинами, які вчиняються особами, уповноваженими на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування. НАБ повинно мати спеціальний статус і широкі повноваження: складати протоколи про адміністративні правопорушення, здійснювати оперативно-розшукову діяльність та досудове слідство.

До повноважень НАБ планувалося віднести, зокрема, проведення антикорупційної перевірки чиновників, засади якої визначені ще одним законопроектом опозиції — «Про антикорупційну перевірку чиновників всіх рівнів» (№2219). Проект закону передбачав обов‘язкове декларування доходів і майна не тільки чиновників, але і членів їх сімей. У разі невідповідності офіційних доходів чиновника його реальним витратам і фактичному матеріальному становищу, НАБ проводить спеціальне розслідування. Якщо за його результатами буде встановлено, що причиною такої невідповідності є корупційні правопорушення, посадова особа притягується до адміністративної або кримінальної відповідальності згідно із законом, та підлягає звільненню з посади. Якщо особа подала завідомо недостовірну декларацію, вона притягується до кримінальної відповідальності.

Згідно з проектом закону, до суб’єктів антикорупційної перевірки належать, зокрема, президент України, голова Верховної Ради, прем'єр-міністр, міністри, керівники центральних органів виконавчої влади, голова СБУ, генеральний прокурор України, посадові та службові особи органів прокуратури, СБУ, митної та податкової служб, народні депутати, депутати місцевих рад, професійні судді, члени Вищої ради юстиції, а також посадові та службові особи інших органів державної влади. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Всі крісла в Кабміні займе партія «Слуга народу» — представник Зеленського

29 липня, 15:37

В Україні створять раду міжнародних експертів для боротьби з корупцією

1 червня 2017, 20:38

У Раді хочуть українізувати газети і журнали

31 травня 2017, 16:31

Верховній Раді пропонують скасувати можливість застави для хабарників

29 травня 2017, 18:08

Останні новини за сьогодні: