Новини / Політика / Дорожче золота і платини: найрідкісніший дорогоцінний метал в світі рекордно виріс в ціні
16 січня, 08:06
Розмір шрифта: А А А

Дорожче золота і платини: найрідкісніший дорогоцінний метал в світі рекордно виріс в ціні

Дорожче золота і платини: найрідкісніший дорогоцінний метал в світі рекордно виріс в ціні, дорогоцінний метал, родій, видобувач родію ПАР
Дорожче золота і платини: найрідкісніший дорогоцінний метал в світі рекордно виріс в ціні

Ціни на найрідкісніший дорогоцінний метал в світі — родій — підскочили на 32 відсотки за місяць. Зараз вартість унції цього цінного металу становить близько 7925 доларів — максимум з 2008 року. За останні чотири роки родій виріс в ціні в 12 разів, значно випередивши всі основні види сировини. Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на дослідження Bloomberg.

Відзначається, що зростання цін пов‘язане зі зростаючим попитом з боку автомобільного сектора. Цей дорогоцінний метал використовують в каталітичних нейтралізаторах вихлопних газів.

Як і паладій, метал видобувається як побічний продукт платини і нікелю, але це набагато менший ринок, і тому він схильний до значних коливань цін при зміні попиту або пропозиції.

Експерти припускають, що в 2020 році вартість родію підскочить до 10 тисяч доларів за унцію і поб’є рекорд 2008 року.

Найбільшим видобувачем родію є Південно-Африканська Республіка — на неї припадає 80% видобутку. Також цей дорогоцінний метал добувають в Зімбабве, Північній Америці, Росії та інших країнах.

У родій інвестувати набагато складніше, ніж в інші дорогоцінні метали. Він не торгується на біржах, ринок злитків або монет занадто малий у порівнянні з золотом або сріблом, і більшість угод укладаються між постачальниками і промисловими покупцями. Світове виробництво становить трохи більше десятої частки виробництва платини або паладію.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Останні новини за сьогодні: