Новини / Політика / Підсумки парламентських виборів в Молдові: якими будуть влада і курс країни
26 лютого 2019, 08:23
Розмір шрифта: А А А

Підсумки парламентських виборів в Молдові: якими будуть влада і курс країни

Підсумки парламентських виборів в Молдові: якими будуть влада і курс країни, Молдова, парламентські вибори, виборча комісія, Демократична партія Молдови
Підсумки парламентських виборів в Молдові: якими будуть влада і курс країни

25 лютого, Молдова підводить перші підсумки парламентських виборів, що відбулися напередодні в неділю. Результати обробки більше 99олосов виборців показують, що жодна з політичних сил країни не отримала повну більшість місць в парламенті. Проте в гонці лідирує пропрезидентська і проросійська Партія соціалістів.

Чотири партії попереду, але більшості немає

За даними молдавської Центральної виборчої комісії, явка на цих виборах склала 49,22Согласно попереднім результатам виборів, до нового парламенту Молдови пройшли чотири партії. На першому місці розташувалася Партія соціалістів, набравши 31,22олосов виборців (за результатами обробки 99,44олосов).

Друге місце зайняв проєвропейський блок ACUM, набравши 26,66олосов. Демократична партія Молдови розташувалася на третьому місці, отримавши 23,73олосов виборців. 6yый поріг вдалося здолати партії «Шор», яка отримала 8,35олосов. Інші учасники виборів, у тому числі і Партія комуністів Республіки Молдова, здолати поріг не змогла.

Проте отримати більшість мандатів молдавського парламенту (а всього їх 101) не вдалося жодній політичній силі. За попередніми оцінками, Партія соціалістів може отримати 35 мандатів, Демократична — 30, блок ACUM — 25, а «Шор» — 8. І це означає, що, швидше за все, попереду Молдову чекають переговори із створення парламентської коаліції.

Найважливіший результат — те, що партія Додона (Партія соціалістів, яку раніше очолював Президент Республіки Молдова Ігор Додон, — Авт.), проросійська партія, не змогла отримати більшість, на яку сподівалася. Їх результат навіть менше, ніж очікувалося. Реваншу або перемоги проросійських сил на парламентських виборах в Молдові не сталося", — відмічає політолог Володимир Фесенко.

З іншого боку, ситуація, що склалася в Морхалдові, є дуже суперечливою. За результатами виборів у вигідному становищі виявилася партія головного молдавського олігарха і досвідченого політичного гравця Володимира Плахотнюка — Демократична партія Молдови. У нинішній ситуації створити в Молдові політичну більшість без цієї політсили буде неможливо. А це означає, що Плахотнюк вестиме переговори з різними молдавськими політичними гравцями, виторговуючи для себе найбільш вигідні умови і свій формат коаліції, вважає Фесенко.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: