Новини / Політика / Кабмін заперечує причетність влади до цензури
14 травня 2010, 08:59
Розмір шрифта: А А А

Кабмін заперечує причетність влади до цензури

Кабмін заперечує причетність влади до цензури, журналісти, цензура, влада, кабмін, Кабінет Міністрів України, 1+1, СТБ, телеканал
Кабмін заперечує причетність влади до цензури

Вчора Національна комісія з затвердження свободи слова та розвитку інформаційної сфери закликала владу не допустити повернення цензури і згортання прав і свобод в Україні. З аналогічними заявами виступили представники міжнародних журналістських організацій. Приводом для цього послужили повідомлення журналістів 1+1 і СТБ про введення цензури на їх телеканалах. У Партії регіонів вважають звинувачення надуманими.

Члени Нацкомісії з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної сфери висловили вчора стурбованість тим, що в Україні все частіше порушуються професійні права журналістів. У зв‘язку з цим вони звернулися до представників влади з вимогою не допустити повернення цензури, «темників», Згортання прав і свобод в Україні. Члени Нацкомісії зажадали від органів державної влади «забезпечити вільний доступ і присутність журналістів на заходи за участю вищого керівництва країни», А також віддати пост глави парламентського комітету з питань свободи слова та інформації представнику опозиції.

Слід зазначити, що Нацкомісія, створена президентом Віктором Ющенко як консультативно-дорадчий орган, була ліквідована президентом Віктором Януковичем 2 квітня і тепер її члени працюють як «незалежне медіаекспертное об’єднання». «Представники ЗМІ явно відчувають тиск з боку Банкової (адміністрації Президента). Про це сигналізують журналісти 1+1 і СТБ. Деякі теми пропонується замовчувати. Ми бачимо по ефіру, що замовчуються вже й деякі факти. Ми хочемо звернути на це увагу влади і міжнародних організацій», — Сказала член Нацкомісії шеф-редактор журналу та інтернет-порталу «Телекритика» Наталія Лігачова.

6 травня журналісти програми новин ТСН заявили про введення цензури на телеканалі 1+1. В «цензурному тиску» вони звинуватили генерального директора каналу Олександра Ткаченко: "Нам заборонили висвітлювати певні теми та події. Остаточне рішення про вихід матеріалу в ефір приймається не редактором випуску і навіть не шеф-редактором ТСН, а гендиректором 1+1. 7 травня про системну цензуру заявили 17 співробітників програми «Вікна» телеканалу СТБ. 8 травня в захист журналістів виступила міжнародна організація «Репортери без кордонів», закликавши керівництво телеканалу 1+1 «поважати своїх журналістів». 10 травня стурбованість виникла ситуацією висловили і в Європейської федерації журналістів.

Олександр Ткаченко ще 6 травня спростував звинувачення на свою адресу. Вчора він сказав: «Розберемося у ситуації, як ми і домовлялися, протягом тижня. У цій ситуації набагато більше наносного, ніж того, що може називатися тиском». На питання, чи слід після виступу журналістів чекати їх звільнення, пан Ткаченко відповів: «У зв‘язку з їх заявою — ні».

Дізнатися позицію керівництва телеканалу СТБ вчора не вдалося. Один з авторів відкритого листа журналістів СТБ, що побажав залишитися неназваним, розповів, що реакції керівництва на їх звернення поки не надходило. «Всі йшли на роботу в очікуванні неприємних ситуацій, скандалу, але його не було. З керівництвом каналу не зустрічалися. Ходимо на роботу в звичайному режимі», — повідомив співрозмовник. За його словами, заяву співробітників СТБ у першу чергу було зроблено на підтримку їх колег з телеканалу 1+1. «Ми не будемо сидіти склавши руки. Якщо на нас буде чинитися тиск, проводитимуться репресії, то про це будуть сурмити на весь світ українські та міжнародні організації», — пообіцяв співрозмовник.

Керівник інформаційного напряму Кабінету міністрів народний депутат Олена Бондаренко (Партія регіонів) заперечує причетність влади до цензури і називає такі звинувачення суб’єктивними. «Заяви про переслідування журналістів звучали і півроку, і рік тому. А такі організації, як 'Репортери без кордонів та Міжнародна федерація журналістів, наполегливо мовчали про проблеми зі свободою слова в Україні», — сказала пані Бондаренко. Що стосується ситуації на телеканалах 1+1 і СТБ, то, за її словами, робити висновки передчасно.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Влада спантеличена професійними стандартами для українців

31 травня 2017, 17:48

Порошенко доручив збільшити кількість авіарейсів до Європи

31 травня 2017, 16:22

Останні новини за сьогодні: