Новини / Політика / В Євросоюзі заявили, що будь-яка участь України в Митному союзі несумісна з подальшою євроінтеграцією
26 грудня 2012, 10:40
Розмір шрифта: А А А

В Євросоюзі заявили, що будь-яка участь України в Митному союзі несумісна з подальшою євроінтеграцією

В Євросоюзі заявили, що будь-яка участь України в Митному союзі несумісна з подальшою євроінтеграцією, Україна-ЄС, євроінтеграція, митний союз, єврокомісія
В Євросоюзі заявили, що будь-яка участь України в Митному союзі несумісна з подальшою євроінтеграцією

Зближення України з Митним союзом (МС) і Угода про асоціацію України-ЄС є несумісними. Про це заявили в Європейській комісії (ЄК), у той час як прем‘єр-міністр Микола Азаров продовжує наполягати на можливості знайти компроміс у взаємовідносинах і з ЄС, і з МС

Коментуючи можливий сценарій розвитку в разі повної або часткової інтеграції Києва з Митним союзом, в Єврокомісії пояснили, що в цьому випадку Україна «повинна обирати, з якими правилами вирівнювати своє законодавство — чи з тими, які пов’язані з законодавством ЄС, або з тими, які застосовуються в рамках Митного союзу».

«Неможливо, щоб Україна вирівнювала з обома (законодавствами — ред.) в один і той же час. Україна повинна обрати, яким шляхом йти, знаючи, що Митний союз і Угода про асоціацію Україна-ЄС є взаємно несумісними», — заявляють у Брюсселі.

В Єврокомісії констатують, що «сценарій повної інтеграції України з Митним союзом створить серйозні проблеми». «Україна не зможе проводити і реалізовувати якусь самостійну двосторонню торговельну політику, передавши свій суверенітет Митного союзу з питань у сфері тарифів та інших ключових комерційних питань», — пояснили в ЄК.

Окрім того, в Єврокомісії також підкреслюють, що «навіть часткове приєднання до Митного союзу, що впливає на українські тарифи або її нормативні рамки, пов'язані з торгівлею, буде проблематичним».

«У підсумку, незважаючи на складність питань, які будуть також вирішені у контексті членства України в СОТ, вступ до Митного союзу вплине на привілейовані торговельні відносини, на які спрямована поглиблена і всеохоплююча зона вільної торгівлі з ЄС», — наполягають в ЄК.

У Брюсселі нагадали, що Угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі з Україною направлена на «досягнення повної та ефективної торгівельної інтеграції між двома ринками, піднімаючи відповідні митні тарифи і квоти, а також надаючи основу для гармонізації законодавства, норм і правил у різних торгових секторах».

«Угода пропонує Україні рамки для модернізації торговельних відносин і економічного розвитку, який позитивно позначиться на економічних аспектах життя і принесе переваги зацікавленим сторонам», — підкреслюють в Єврокомісії.

Як писали ЗМІ, існують дві думки щодо того, наскільки серйозна загроза втягування України в Митний союз.

Прихильники першої переконані, що сьогодні загроза не більше, ніж усі останні два з половиною роки і вже стала перманентним тлом. У групі, яка розділяє другу точку зору, панує песимізм. Вони переконані: нинішня катастрофічна ситуація в українській економіці може змусити Януковича прийняти нелегке рішення про вступ до Митного союзу.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україну не пропускають тільки контрафактний товар

31 травня 2017, 10:22

Податківці почали обшукувати всі посилки українців

25 травня 2017, 14:02

Останні новини за сьогодні: