Новини / Політика / Менше половини виборців взяли участь у виборах
9 листопада 2010, 08:55
Розмір шрифта: А А А

Менше половини виборців взяли участь у виборах

Менше половини виборців взяли  участь у виборах, місцеві вибори, явка виборців, голосування, Партія Регіонів
Менше половини виборців взяли участь у виборах

Однією з особливостей минулих місцевих виборів стала низька явка виборців. При цьому найбільш пасивними виявилися виборці східних областей

Продовження тріумфу «регіоналів», що почався з перемоги на президентських виборах, не вийшло. Низька явка виборців у порівнянні з минулими місцевими та президентськими виборами стала однією з основних особливостей цієї кампанії. Так, якщо в 2006 році у виборах взяли участь майже 59% українців, що мають право голосу, а в першому турі президентських виборів -66,76%, то 31 жовтня виборчі дільниці відвідали менше половини громадян.

Знизилася явка у східних областях


Примітно, що найбільш пасивними виявилися виборці східних областей: Дніпропетровської (40,8%), Донецької (44%), Харківської (43,3%), Запорізької (43%) і Луганської (43,5%). У порівнянні з виборами 2006 кількість тих, хто проголосував тут знизилася на 13-16%, що в першу чергу б'є по позиціях Партії регіонів у перспективі парламентських виборів. Адже активність виборців західних областей, які традиційно підтримують конкурентів «регіоналів», знизилася не так відчутно.

В Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Чернівецькій та Закарпатській явка виборців у порівнянні з минулими виборами до місцевих рад впала лише на 1-6% і склала в середньому близько 58%. Таку диспропорцію в активності виборців різних частин України можна пояснити кількома причинами. По-перше, у порівнянні з президентською кампанією знизився політичний ажіотаж по лінії протистояння захід-схід. Цей фактор виявився більш відчутний на сході, де місцеві виборці були впевнені у перемозі ПР у своїх населених пунктах через відсутність серйозної конкуренції з боку «помаранчевих» партій. Отже, частина з них втратила стимул до участі у виборах. По-друге, місцевий адміністративний ресурс спрацював менш ефективно в частині активізації населення перед виборами, оскільки його зусилля були розпорошені між виборами в загальнорегіональних і мажоритарних округах. У той же час виборці західних областей продемонстрували більш активну позицію, бажаючи не допустити представників ПР у місцеві ради в помсту за перемогу її кандидата на президентських виборах.

Все більше українців голосують проти всіх


Ще одним важливим фактором, що характеризує нещодавно завершені вибори, стало збільшення числа виборців, що проголосували проти всіх. У середньому по країні кількість тих, хто не підтримав жодну з партій склала 6 -8%, що в три-чотири рази більше, ніж у першому турі президентських виборів (2,2%), або попередніх місцевих виборів у 2006 р. (1,7%). Близько мільйона українців не полінувалися прийти на виборчі дільниці, щоб висловити своє незадоволення якістю пропонованого політичного продукту!За оцінками соціологів, основну частину цієї категорії виборців могли скласти представники малого бізнесу, незадоволені економічною політикою уряду Миколи Азарова, з одного боку, і пасивністю опозиції у відстоюванні їх інтересів — з іншого. Але також не можна виключати, що показник тих, хто проголосував проти всіх могли збільшити штучно. На цю думку наштовхують повідомлення про те, що на окремих ділянках були виявлені бюлетені з голосами за ті чи інші партії в стосі бюлетенів тих виборців, які насправді голосували проти всіх.

А ви ходили на місцеві вибори?

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Рада проголосувала за створення Українського культурного фонду

24 березня 2017, 09:17

Представник Росії в МВФ голосуватиме проти траншу Україні

12 вересня 2016, 19:54

Останні новини за сьогодні: