Новини / Політика / Уряд готовий надати більше повноважень місцевій владі
3 лютого 2008, 08:08
Розмір шрифта: А А А

Уряд готовий надати більше повноважень місцевій владі

Уряд готовий надати більше повноважень місцевій владі, Юлія Тимошенко, тендерні закупівлі, міжбюджетні відносини, зустріч з мерами
Уряд готовий надати більше повноважень місцевій владі

Уряд готовий надати більше повноважень місцевій владі, а також залишити деякі податки та збори в бюджетах міст.

Про це заявила Юлія Тимошенко на зустрічі з мерами. Міські голови з усієї країни на розмову з прем’єром чекали і відповідно підготувалися. У кожного з десяток пропозицій, як зробити життя в містечках кращим. Скаржаться на недофінансування та тендерні закупівлі.

Юлія Тимошенко покликала до себе мерів малих міст — порадитися, як жити далі. Охочих донести своє слово до прем’єра — хоч греблю гати. Це вперше з головами малих міст зустрічається керманич уряду, а тому скарг вистачало. Найбільше турбують тендерні закупівлі та міжбюджетні відносини.

Володимир Абісов, міський голова Красноперекопська: «В прошлом году наши предприятия собрали 3,6 млн. гривен на экологию, в городе осталось 10 процентов».

Володимир Удовиченко, міський голова Славутича: «Славутич сьогодні-завтра припиняє харчування дітей. Чому? Тому що не можна провести тендер. У Броварах харчують дітей кияни, броварчани в Славутичі, а мої підприємці в Репках. Ну, це треба таке придумати?»

Щоб загострити увагу до нагальних проблем, мери говорили і віршами, і приказками, хіба що не співали. Згадали про брак юристів, двірників, ремонт доріг, реформування ЖКГ, про мізерні державні допомоги.

На що почули зауваження заступника міністра економіки — коштів достатньо, треба просто дати їм раду. Адже не у всіх є навіть середньострокові плани.

Сергій Романюк, перший заступник міністра економіки: «Ключовою умовою є здатність територіальних громад залучати небюджетні кошти. В такому випадку бюджетні і міські бюджети є тільки стимулом для залучення інвестицій».

Втім у найкращих традиціях таких зібрань допомогти пообіцяли. Головний фінансист Віктор Пинзеник пожартував — сам може взяти віника і мести дороги, або ж проводити аукціони.

Міністр ЖКГ Олексій Кучеренко стаханівськими темпами приведе житлово-комунальне господарство до належного стану.

Прем’єр все уважно і занотовувала — аж 110 проблемних питань. Як розв’язати їх, ще не знає, але розгляне. Поки ж обіцяє перерозподіл доходів нацбюджету на користь регіонів та залишити на місцях кошти від деяких податків та зборів.

Юлія Тимошенко, прем’єр-міністр України: «Що стосується податку на доходи фізичних осіб, це податок, за логікою, має залишатися там, де людина живе».

Тимошенко запевнила — ця зустріч не остання. В її планах бачити мерів частіше ніж двічі на рік.

Зустріч закінчилася, мери порозходилися з надією, що їх не тільки вислухали, а ще й почули. Обіцянки не залишаться лише на папері. //Тетяна Коваленко, Віталій Савенко, НТН

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Порошенко запросив білоруські підприємства будувати дороги в Україні

28 квітня 2017, 13:19

Укрзалізниця відхрещується від туалетів за мільйон

5 квітня 2017, 19:25

УЗ хоче закупити туалети для поїздів по 1 млн гривень за штуку

4 квітня 2017, 18:50

В АП розповіли, коли Порошенко зустрінеться з Трампом

27 березня 2017, 18:36

Останні новини за сьогодні: