Новини / Політика / Боксерські поєдинки Віталія Кличка можна прирівняти до творчої діяльності — екс-міністр юстиції
12 листопада 2013, 08:21
Розмір шрифта: А А А

Боксерські поєдинки Віталія Кличка можна прирівняти до творчої діяльності — екс-міністр юстиції

Боксерські поєдинки Віталія Кличка можна прирівняти до творчої діяльності - екс-міністр юстиції, Віталій Кличко, депутатська діяльність, бокс
Боксерські поєдинки Віталія Кличка можна прирівняти до творчої діяльності — екс-міністр юстиції

Боксерська кар’єра не завадить чемпіону світу в суперважкій вазі за версією WBC і WBO Віталію Кличку вести депутатську діяльність. Як роз’яснив Delo.UA колишній міністр юстиції України (2007-2010) Микола Оніщук, Конституція України встановлює тільки два обмеження для нардепів – це неможливість мати інший представницький мандат чи бути на державній службі (частина 2 ст. 78).
 Відповідно до частини третьої цієї статті, вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності встановлюються Законом України від 17 листопада 1992 р. № 2790 – ХІІ “Про статус народного депутата України”, який доповнює конституційні вимоги щодо несумісності забороною “займатися будь-якою, крім депутатської, оплачуваною роботою, за винятком викладацької, наукової та творчої діяльності, а також медичної практики у вільний від виконання обов’язків народного депутата час”(пункт 4 частини першої статті 3).
 Звідси можна зробити висновок, що виступ на спортивному змаганні, навіть за умови отримання призу або винагороди, не може розглядатися як оплачувана робота, оскільки в даному випадку відсутній роботодавець, трудовий договір, який пов’язує працівника і роботодавця і т.д., вважає екс-міністр юстиції.
На думку Оніщука, спорт, яким і є бокс, в законодавчому сенсі нічим не відрізняється від творчої діяльності.
Такий висновок юрист робить і з точки зору оподаткування. У Податковому кодексі гонорари спортсменів оподатковуються не так, як звичайна плата за трудову діяльність. Так, параграф “б” підпункту 165.1.1. Податкового кодексу України кваліфікує як об’єкт оподаткування “винагороду спортсменам”, а підпункт 167.3. визначає об’єктом оподаткування “виграші та призи” (крім лотерей і подібних видів), отримані учасником від організатора.
Нагадаємо, Віталій Кличко до 30 листопада 2013 р. повинен визначитися, чи буде він захищати свій титул WBC. Всесвітня боксерська рада оголосить його титул вакантним, якщо Кличко-старший вирішить завершити кар’єру. Експерти припускають, що виступ на рингу і отримання за це грошей може трактуватися як сумісництво. Щоб уникнути розглядів на цю тему, лідер “УДАРу” заявив, що має намір відмовитися від винагороди за бій.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Мрія: як безкоштовно отримати квартиру в Україні

11 травня 2017, 10:56

Кличко вийде в ринг у статусі аутсайдера

28 квітня 2017, 09:50

Останні новини за сьогодні: