Новини / Політика / На волі Тимошенко швидко оскандалиться і сама себе поховає — Чорновіл
21 листопада 2013, 08:19
Розмір шрифта: А А А

На волі Тимошенко швидко оскандалиться і сама себе поховає — Чорновіл

На волі Тимошенко швидко оскандалиться і сама себе поховає - Чорновіл, Тарас Чорновіл, Юлія Тимошенко, євроінтеграція
На волі Тимошенко швидко оскандалиться і сама себе поховає — Чорновіл

Народний депутат попередніх скликань Тарас Чорновіл в інтерв’ю Сегодня.ua розповів, що думають у Європі та Америці про Юлію Володимирівну, з ким і про що веде переговори Віктор Янукович і чим може закінчитися для України євроінтеграція.
– Тарас В’ячеславович, ми з вами неодноразово за останні два-три роки дискутували на тему євроінтеграції. До години «Х» залишилося лише 9 днів. Який результат вам здається найбільш реалістичним – Юлю відправлять на лікування і підпишуть Асоціацію в повному обсязі, підпишуть без Юлі, але з домовленостями про її звільнення або відправлять на лікування під час ратифікації?
 — Давайте конкретно про Юлю. Знаєте, кожен раз, як заходиш до стін Верховної Ради, заходить тема про полювання. Де вони вічно один одного вбивають. А знаєте, як на полюванні – за прапорці заходити не можна. Я переконаний, що Юля – це прапорець. Виставлений, в тому числі, і ЄС. Вони прекрасно розуміють, що Юля не є ані чесним, ані пухнастим політиком. Але їхній виборець вважає, що там (в Україні – Авт.) є якась прекрасна біла принцеса, яку Синя борода десь мучить у в’язниці і поки він її не випустить – виписувати не можна. І все. Це певний символ. Але якщо говорити про владу, то, говорячи мовою нинішньої влади і еліти, ми всі лоханулись. Ми всі почали вірити, що питання Юлі є визначальним.
А воно зовсім не має тієї ваги, яке йому надали. Кожен раз, коли я слухаю, що нібито Янукович боїться Юлі, я відверто не розумію, звідки взялися такі думки. Немає в нього жодних причин її боятися. Я ж його особисто знаю досить добре. І розумію, як йому прораховують всі ризики від неї. Немає ризиків від знаходження Юлі на волі для нього.
Більше того, чим швидше її звільнити, тим краще для Януковича. Тим швидше вона оскандалиться і сама себе поховає. Але з якоїсь причини процес затягувався. Але з часом все стало зрозуміло. Частково завдяки Меркель… Я зіставив деяку інформацію і підтвердився той факт, що ключовим питанням у переговорах є зовсім не Юля. І Тимошенко буде тим самим прапорцем, який в останній момент просто приберуть, щойно завершаться ключові переговори.
– Яким чином?
Якщо домовляться цього тижня, то голосуванням у парламенті. Якщо пізніше – то під час позачергового засідання, навіть у вихідні. Якщо ще пізніше затягнеться переговорний процес, то можуть видати указ про помилування безпосередньо на саміті. Тобто буде знайдено якесь технічне рішення, щоб прибрати цей прапорець. А в самому крайньому випадку під стовідсоткові гарантії Януковича це може бути зроблено на наступному пленарному тижні, одразу після Вільнюського саміту.
– Хто зараз ключові переговорники, на ваш погляд?
 — Я думаю, основний переговорний процес відбувається в трикутнику Янукович – Обама – Меркель. І стосується він не Юлії Тимошенко. Він стосується грошей, компенсацій, гарантій і т.д. І, можливо, все було б добре, якби не одна деталь. Мені здається, Януковичу зараз зрадило почуття міри, розуміння тієї допустимої межі, за яку заходити не можна. Він хоче зробити те, чого домоглися поляки перед вступом до ЄС, які на той момент відвоювали для себе просто неймовірні преференції. Але треба враховувати, що польська дипломатія – одна з найсильніших у світі і, можливо, найсильніша на той конкретний момент. Крім того, тоді були зовсім інші умови й інший Євросоюз.
Для Євросоюзу розширення тоді було життєво важливим. Та й поляки всі інші умови виконували «на ура». На відміну від України. І тоді поляки виграли для себе дуже багато, в тому числі і у фінансовому плані. І Янукович у 2013 році хоче повторити те, що вдалося Польщі в 90-х. Але після цього були Греція, Румунія, Болгарія… Тож подібний результат, на мій погляд, неможливий. І зараз ключові три питання полягають у тому, чи зуміє Янукович зупинитися і вчасно дати вказівку до парламенту – можна голосувати. Чи не лусне до того часу терпіння у Ангели Меркель. І чи зуміє Обама дати (Януковичу – Авт.) гарантії з МВФ. Ці питання відкриті.
– Що може означати резолюція американського Сенату щодо України, яка послідувала одразу за повідомленням про викуп американським інвестиційним фондом частини українських боргів? Порошенко вважає, що це сигнал – мовляв, ми стежимо за вашими процесами.
 — На мій погляд, для США питання Юлії Тимошенко дуже малозначимий – їх виборцям вона не цікава. Але оскільки це питання важливе для європейського виборця, вони дали знак, що не стануть грати в сепаратні ігри. Що США підтримують ту гру, яку веде Євросоюз з усіма «прапорцями»…. І водночас Америка показала, що вона є гравцем у цьому полі. А викуп боргів. Два варіанти. Може бути як з Польщею. Пробачивши боргові зобов’язання або реструктуризувавши їх навічно. Є така практика, особливо з латиноамериканськими країнами. Начебто і винні, але у той же час ніхто не вимагає їх сплати. І водночас це нагадування – що якщо ви все прогавите і програєте через свої непомірні амбіції, то у нас є одна частина вашої анатомії, яку ми дуже міцно тримаємо в кулаці і можемо за необхідності дуже сильно здавити. І це може бути не менш боляче, ніж від Путіна.
Нагадаємо, що угода про асоціацію між Україною та ЄС може бути підписана у Вільнюсі вже цього місяця – якщо Київ виконає всі вимоги, які висунула Європа. Раніше президент РФ Володимир Путін вже давав зрозуміти: якщо Україна підпише цю угоду, її приєднання до Митного Союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном стане неможливим, і Москва буде думати про заходи захисту .

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Тарас Шевченко має понад 500 живих нащадків

13 березня 2017, 10:03

Бійці АТО зробили з Леніна Шевченка (фото)

9 березня 2017, 10:43

Останні новини за сьогодні: