Новини / Політика / Нацбанк буде щодня скуповувати десятки мільйонів доларів
1 жовтня 2019, 15:06
Розмір шрифта: А А А

Нацбанк буде щодня скуповувати десятки мільйонів доларів

Нацбанк буде щодня скуповувати десятки мільйонів доларів, Міжбанківський валютний ринок України, валюта, долар, Національний банк України (НБУ)
Нацбанк буде щодня скуповувати десятки мільйонів доларів

У четвертому кварталі 2019 року Національний банк України (НБУ) має намір купувати на міжбанківському валютному ринку до 30 млн доларів в день для нарощування міжнародних резервів. Про це повідомили в прес-службі регулятора.

«Збереження сприятливої ??ситуації на валютному ринку протягом більшої частини цього року дозволяє Національному банку і в подальшому поповнювати міжнародні резерви, не впливаючи на динаміку курсу гривні, певну фундаментальними економічними факторами. Можливості для розширення покупки валюти Національним банком обумовлені появою нових фундаментальних факторів, що визначають пропозицію валюти на міжбанківському валютному ринку. Перш за все мова йде про стабільного припливу коштів нерезидентів в гривневий державним ий борг», — відзначили в НБУ.

Другий фундаментальний фактор, який став визначальним для ситуації на валютному ринку зараз і залишиться таким в подальшому, — це рекордне зростання врожайності зернових в Україні.

«Це означає, що надходження від експорту рекордного врожаю, які продовжують підживлювати пропозицію валюти, є не сезонним фактором, викликаним виключно сприятливими погодними умовами, а й результатом дії нового фактора, який буде мати довгостроковий ефект на ситуацію на валютному ринку», — зазначив заступник голови НБУ Олег Чурій.

В таких умовах, за оцінками Національного банку, збільшення обсягів валютних інтервенцій дозволить активніше поповнювати міжнародні резерви без порушення принципу ринкового курсоутворення гривні, при якому курс національної валюти повинен відображати ринкові реалії.

Відзначимо, що з початку 2019 року НБУ викупив з ринку вже 3,8 млрд доларів, при цьому продав для злагодження курсів валют 248,23 млн доларів. Чисті поповнення міжнародних резервів склали 3,56 млрд доларів

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Що буде з курсом долара в Україні до кінця року: прогноз аналітика

  31 травня 2017, 10:57

  Останні новини за сьогодні: