Новини / Політика / Нацбанк скасовує ліміт для українців на покупку валюти і дорогоцінних металів
30 жовтня 2019, 15:30
Розмір шрифта: А А А

Нацбанк скасовує ліміт для українців на покупку валюти і дорогоцінних металів

Нацбанк скасовує ліміт для українців на покупку валюти і дорогоцінних металів, іноземна валюта, банківські метали, лібералізація валютного законодавства, макрофінансова стабільність
Нацбанк скасовує ліміт для українців на покупку валюти і дорогоцінних металів

Національний банк з 5 листопада 2019 року скасо обмеження на купівлю іноземної валюти і банківських металів фізичними особами в еквіваленті 150 тисяч грн в день через касу банку, фінансової установи або в системах онлайн-банкінгу. Також припиняє діяти вимога про надання фізичними особами в банки документів, що підтверджують підстави для проведення операцій з купівлі безготівкової іноземної валюти. Про це повідомили в прес-службі регулятора.

«По-перше, переважна більшість операцій фізичних осіб з купівлі іноземної валюти здійснюється на суми, менше 150 тисяч грн. По-друге, загальні обсяги купівлі та продажу валюти населенням сьогодні соразмеріми. У той же час чиста купівля валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку завдяки надлишковій пропозиції валюти з боку бізнесу і інвесторів в цьому році становить майже 4 млрд доларів, а міжнародні резерви протягом останніх місяців зберігаються на рівні 21-22 млрд доларів. Крім того, немає підстав і для посилення тиску на гривню в результаті дії психологічних факторів — інфляційні і девальваційні очікування українців, як свідчать останні опитування Національного банку, продовжують поліпшуватися», — пояснили своє рішення в Нацбанку.

Також в НБУ підкреслили, що лібералізація валютного законодавства та зміцнення макрофінансової стабільності дозволили Національному банку скасувати в 2019 році вже більше 30 валютних обмежень, в тому числі для населення.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Опитування показало, чи хочуть іноземці їхати в Україну після Євробачення

  28 травня 2017, 13:25

  Останні новини за сьогодні: