Новини / Політика / Євросоюз нагадав Україні, над чим потрібно працювати для асоціації
10 травня 2013, 14:00
Розмір шрифта: А А А

Євросоюз нагадав Україні, над чим потрібно працювати для асоціації

Євросоюз нагадав Україні, над чим потрібно працювати для асоціації, Європейський Союз, Штефан Фюле, Україна-ЄС, євроінтеграція, Східне партнерство
Євросоюз нагадав Україні, над чим потрібно працювати для асоціації

Комісар з питань політики розширення Європейського союзу Штефан Фюле вважає, що Україна вже зробила кроки, щоб виправдати очікування Євросоюзу, однак ще багато чого потрібно зробити в цьому напрямку. Про це він заявив в інтерв'ю Радіо Свобода.

«Зараз ми бачимо певний прогрес з української сторони на всіх трьох ділянках, включаючи політично мотивоване судочинстве. Звільнення Луценка і Філіпчука — це крок у правильному напрямку. Однак ще багато що належить зробити, включаючи гарантії, що не буде повторення цього феномена», — заявив Фюле.

«Ми ніколи не відкладали на потім кінцевий термін (для Києва). Міністри закордонних справ ЄС у грудні дуже чітко заявили, що готові підписати угоду про асоціацію на листопадовому Вільнюському саміті. Однак вони недвозначно вказали на три сфери, в яких вони очікують рішень від України шляхом послідовних і очевидних зусиль», — сказав єврокомісар, додавши, що мова йде про вибіркове судочинство, програму реформ і виборче законодавство.

Говорячи про саміт «Східного партнерства», який має відбутися наприкінці листопада у столиці Литви, єврокомісар звернув увагу на те, що права людини, верховенство права і засадничі свободи — це фундамент цієї ініціативи.

За його словами, це визначили і це підкреслювали попередні саміти «Східного партнерства» у Празі та Варшаві, і саме на цих аспектах буде ґрунтуватися і нинішній Вільнюський саміт. Тому, ближче до цієї зустрічі країни ЄС визначаться щодо долі угоди про асоціацію з Україною.

«Зараз ми зосереджені на дуже регулярних обмінах думками і співробітництві з українською стороною, — зазначив Фюле. — Вони вже мають рішення уряду щодо виконання наших умов. Президент має підтримати рішення і з інших важливих справ, а також там створили координаційний орган, який займається виконанням цих очікувань. Місія президентів Кокса і Кваснєвського також працює з українською владою дуже інтенсивно. З нашого боку зроблено все для того, щоб були створені умови для підписання цієї новаторської угоди між Україною і ЄС», — резюмує комісар з питань політики сусідства та розширення Євросоюзу.

Нагадаємо, раніше глава МЗС України Леонід Кожара висловив надію, що 15 травня Єврокомісія дасть «зелене світло» для підписання угоди. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: