Новини / Політика / Нардепи хочуть захистити боржників від колекторів
14 листопада 2019, 08:08
Розмір шрифта: А А А

Нардепи хочуть захистити боржників від колекторів

Нардепи хочуть захистити боржників від колекторів, захист прав і законних інтересів боржників, боржник, колектори, повернення боргів
Нардепи хочуть захистити боржників від колекторів

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики на своєму засіданні розглянув проект закону №2133 «Про захист прав і законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності».

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, мета законопроекту — врегулювання правовідносин, що виникають в процесі організації і здійснення колекторської діяльності, для захисту прав і законних інтересів боржників від недобросовісних дій суб‘єктів колекторської діяльності.

Автори законопроекту зазначають, що незважаючи на те, що сьогодні в Україні налічується понад 200 організацій, які надають послуги з повернення боргів, на відміну від багатьох країн світу, інститут «колекторів» в нашій країні все ще є неврегульованим на законодавчому рівні.

Колекторська діяльність поки тісно межує із кримінально караними діяннями разом з іншими порушеннями законодавства. З метою спонукання до виконання обов’язку перед кредиторами, колектори досить часто вдаються до психологічного тиску на боржників і членів їх сімей, застосовуючи при цьому жорсткі, а постійно і протиправні методи. Це зневагою людською гідністю, вторгненням в приватне життя особи і порушенням прав і свобод, що захищаються Конституцією і законами України ", — йдеться в пояснювальній записці.

На думку суб‘єктів права законодавчої ініціативи, прийняття цього законопроекту дозволить забезпечити нормальне функціонування як фінансового, так і реального сектора економіки, виходячи з конституційних принципів пріоритету прав і свобод людини і громадянина.

Так, проект закону передбачає заборону колекторам використовувати погрози, залякування, вульгарну або нецензурну лексику, фрази, що ображають приватне честь і гідність боржника або його представників, грубий тон розмови, а також здійснювати інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

При цьому, пропонується заборонити представникам колекторських компаній будь-яким чином зв’язуватися з боржником, членами його сім‘ї або його представниками в робочі дні в період з 20 годин до 9:00, а також у вихідні та неробочі дні.

Це стосується як зустрічей за місцем проживання, так і за допомогою засобів телефонного зв’язку, факсимільних, телеграфних, текстових, голосових, електронних та інших повідомлень, переданих по мережах електрозв‘язку.

Крім цього, колекторам пропонують заборонити навмисне надавати боржнику неправдиву інформацію, що стосується простроченої заборгованості надавати неправдиву інформацію щодо наслідків, які настануть (або можуть наступити) для боржника, його представника (представників) або членів його сім’ї в разі невиконання своїх зобов‘язань по виплаті простроченої заборгованості, і про можливість залучення боржника до адміністративно-правової або кримінальної відповідальності.

Нардепи пропонують також ввести механізм захисту прав боржників, щодо яких проводиться діяльність по врегулюванню заборгованості за діючими зобов’язаннями з боку суб'єктів колекторської діяльності.

Після розгляду Комітет рекомендував парламенту прийняти законопроект за основу.

Нагадаємо, 19 вересня Верховна Рада України прийняла законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення процедури проведення фінансової реструктуризації»

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Як комунальники тероризують киян-боржників

  8 лютого 2017, 11:03

  В Україні хочуть по-новому відключати світло боржникам

  14 грудня 2016, 20:05

  За борги в Україні будуть відбирати ліцензії та права

  10 грудня 2016, 19:36

  Останні новини за сьогодні: