Новини / Політика / Закон про місцеві вибори порушує кодекс Венеціанської комісії
12 жовтня 2010, 18:47
Розмір шрифта: А А А

Закон про місцеві вибори порушує кодекс Венеціанської комісії

Закон про місцеві вибори порушує кодекс Венеціанської комісії, закон про місцеві вибори, Верховна Рада, Міжнародний Фонд Виборчих Систем, вибори, спостерігачі, суспільна  довіра
Закон про місцеві вибори порушує кодекс Венеціанської комісії

Прийняття українським парламентом нової редакції Закону про місцеві вибори в липні 2010 року, підписаного Президентом 31 липня 2010, і яким визначено порядок проведення місцевих виборів, є очевидним порушенням Кодексу Венеціанської комісії.

Про це йдеться у переданій заяві передвиборної делегації Міжнародного Фонду Виборчих Систем (МФІС) за результатами моніторингу ситуації в Україні напередодні виборів 31 жовтня.

Делегація МФІС зазначає, що Закон про місцеві вибори був прийнятий парламентом практично без обговорення, незважаючи на те, що до відповідного законопроекту було запропоновано понад 1 350 поправок, і тільки незначна їх кількість була розглянута;при цьому між першим читанням і прийняттям Закону в цілому пройшло лише 12 днів.

Спостерігачі, зокрема, застерігають також, що обмеження права самовисування кандидатів є порушенням міжнародних зобов‘язань України та міжнародних стандартів у сфері виборів.

Делегація МФІС переконана, що варто переглянути положення законодавства в частині процедури висування кандидатур на посади членів територіальних виборчих комісій для того, щоб забезпечити більш справедливий розподіл посад у комісіях між партіями, які входять до складу виборчихблоків.

Свою стурбованість спостерігачі від міжнародної організації висловили також і з приводу переваг у територіальних виборчих комісіях представників партій, які підтримують правлячу коаліцію. «Що стосується порядку розподілу керівних посад у територіальних виборчих комісіях, то закон цей порядок належним чином не регламентує. Це відкриває можливості для зайво суб’єктивного процесу відбору, який фактично нівелює принцип пропорційного розподілу посад між партіями, які формують ТВК та приймають участь у виборах. Дійсно, як показала практика, значну кількість керівних посад у територіальних виборчих комісіях отримали партії, які підтримували правлячу коаліцію», — йдеться в заяві МФІС.

«Вже зараз був виявлений ряд проблем, які ставлять під сумнів дотримання принципу нейтральності в роботі територіальних виборчих комісій», — відзначають спостерігачі.

За їх словами, в ході зустрічей в Україні кілька зацікавлених суб‘єктів висловили стурбованість тим, що в ході виборчого процесу мали місце факти маніпулювання процедурою включення місцевих партійних організацій у бюлетені для голосування, що мало на меті зайняти окремими партійними організаціямі місця на початку бюлетенів.

У зв’язку з цим делегація вважає за доцільне внести до Закону про місцеві вибори зміни, за якими порядкові номери місцевих організацій партій та кандидатів у бюлетенях по всіх видах місцевих виборів визначалися б шляхом відкритого жеребкування.

У заяві також висловлено рекомендацію щодо «уточнення відповідної статті Кримінального кодексу Україні, щоб з неї однозначно слід заборона повторного голосування як на одній дільниці, так і на різних виборчих дільницях».

«Невжиття заходів, спрямованих на усунення відповідних недоліків та побоювань, створює сприятливий грунт для виборчих маніпуляцій і, що є навіть більш важливим, усвідомлення таких маніпуляцій знижує рівень суспільної довіри до інституту виборів та, відповідно, послаблює легітимність виборних органів», — йдеться в заяві.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: