Новини / Політика / Наші міномети дійсно могли виявитися на Донбасі — президент Сербії
24 листопада 2019, 19:08
Розмір шрифта: А А А

Наші міномети дійсно могли виявитися на Донбасі — президент Сербії

Наші міномети дійсно могли виявитися на Донбасі - президент Сербії, сербські міномети, боєприпаси, зброя, відносини
Наші міномети дійсно могли виявитися на Донбасі — президент Сербії

Президент Сербії Олександр Вучич запевняє, що його країна не продавала зброю Україні, однак зазначив, що сербські міномети дійсно могли виявитися на Донбасі за допомогою реекспорту.

Про це він заявив в Північній Македонії, коментуючи заяву болгарського расследователя Діля Гайтанджіевой, повідомляє портал N1info.

Журналістка стверджує, що українські військові на Донбасі, ймовірно, використовують зброю з Сербії. Цю тезу підхопили і сербські опозиціонери.

Зокрема, опозиціонерка Марініка Тепіч опублікувала документи про зустріч представника України з представниками сербського військового заводу «Крушік». Згідно з цими даними, сербська компанія «Техноремонт» купила у продавця Jugoimport SDPR партію хв виробництва заводу «Крушік», продала їх польської компанії Nattan, представником якої фактично був громадянин України Віталій Дементьєв, а потім сербські боєприпаси потрапили в Україну.

Як заявив Вучич, Міністерство торгівлі Сербії дозволило компанії «Техноремонт» продати зброю польської компанії Nattan, яка і була вказана в оприлюднених документах кінцевим одержувачем зброї.

«Вони (опозиція) звинуватили нас у вбивстві російських дітей в Донецьку і Луганську, тому що ми продаємо зброю Україні. Вони хочуть погіршення відносин між нашою країною і Росією. Вони показали документ, який повинен продемонструвати провину Сербії», — зазначив Вучич.

При цьому президент Сербії запевнив, що все було зроблено відповідно до закону, однак, заявив, що сербські спецслужби попередили Службу зовнішньої розвідки РФ щодо можливого реекспорту озброєння в Україні.

Вучич також стверджує, що власника компанії «Техноремонт» викликали в агентство безпеки Сербії і говорили йому «не експортувати в Україну і не ставити під загрозу відносини з Росією».

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Експертне опитування: чи можна українцям дати зброю для самозахисту?

  27 лютого 2017, 10:44

  З 1 жовтня в Україні стартує місячник добровільної здачі зброї

  30 вересня 2016, 18:55

  Останні новини за сьогодні: