Новини / Політика / НБУ вводить в обіг монети номіналом 5 гривень
21 грудня 2019, 08:00
Розмір шрифта: А А А

НБУ вводить в обіг монети номіналом 5 гривень

НБУ вводить в обіг монети номіналом 5 гривень, монети номіналом 5 гривень, оновлені банкноти, заміна банкнот, банкнота номіналом 1 тис грн
НБУ вводить в обіг монети номіналом 5 гривень

Національний банк України з 20 грудня 2019 року, вводить в обіг монети номіналом 5 гривень.

Про це зазначається в інформації на сайті НБУ.

Зокрема, мова йде про 5-гривневій монеті зразка 2018 року.

Відомо, що нова монета буде в діаметрі 22,1 мм, вагою — 5,2 г, а зроблена вона з цинкового сплаву з гальванічним покриттям.

Також з 20 грудня Нацбанк вводить в обіг оновлені банкноти номіналом 50 грн.

Заміну банкнот номіналами 5 і 10 грн на монети в НБУ пояснюють тим, що це дозволить державі заощадити близько 1 млрд грн, так як тривалість життя монет значно вище, ніж тривалість життя банкнот дрібних номіналів. Монети звертаються близько 20 — 25 років. Зате банкноти номіналами 5 і 10 гривень можуть звертатися незначний проміжок часу — в середньому один — два роки, тому банкноти потрібно щорічно друкувати, обробляти і зберігати.

Нацбанк передбачив для громадян максимально зручний перехід від звичного банкнотно-монетного ряду до нового. Громадянам не потрібно обмінювати банкноти номіналами 5, 10, 50 і 200 грн старого зразка на оновлені банкноти і оборотні монети. Вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і попередніми банкнотами відповідних номіналів.

Передбачається, що банкноти номіналом 5 і 10 грн попередніх років випуску поступово — в результаті природного зносу — будуть замінюватися в зверненні монетами і оновленими банкнотами.

Як відомо, НБУ працював над осучасненням гривні і наводив порядок в розрахунках готівкою з 2014 року. Це був комплексний процес, який передбачає заміну низьких номіналів банкнот монетами, вилучення з обігу копійок дрібних номіналів, а також введення в обіг банкноти нового високого номіналу.

Нагадаємо, в цьому році в рамках оптимізації банкнотно-монетного ряду Національний банк з 1 жовтня вивів з обігу монети номіналом 1, 2 і 5 копійок і припинив поповнення готівки в обігу монетами номіналом 25 копійок, а з 25 жовтня ввів в обіг банкноту номіналом 1 тисячу грн.

Таким чином, номінальний ряд гривні скоротиться з 17 до 13 номіналів, поки в обігу будуть перебувати монети 25 копійок. Згодом номінальний ряд гривні досягне оптимального розміру — 12 номіналів. Всього в ньому залишиться 6 номіналів монет (10 і 50 копійок, 1, 2, 5 і 10 грн) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 і 1 000).

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
    Ви не авторизувались.
    Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
    ваш коментар:

    Останні новини за сьогодні: