Новини / Політика / Рада не змогла скасувати депутатську недоторканність
15 травня 2013, 22:05
Розмір шрифта: А А А

Рада не змогла скасувати депутатську недоторканність

Рада не змогла скасувати депутатську недоторканність, Верховна Рада України, Скасування депутатської недоторканності, законопроект, поправки до Конституції, Валерій Писаренко
Рада не змогла скасувати депутатську недоторканність

Верховна Рада України не підтримала законопроект про внесення змін до Конституції України щодо скасування недоторканності.

За те, щоб продовжити роботу над проектом змін до Конституції щодо недоторканності, проголосували 190 народних депутатів при 226 необхідних: 150 регіоналів, 30 комуністів і 7 позафракційних, а також по одному представнику від кожної опозиційної фракції.

Таким чином, опозиція відмовилася продовжити роботу над скасуванням депутатської недоторканності без скасування недоторканності президента і суддів.

Як зазначив під час обговорення народний депутат, голова комітету правової політики Валерій Писаренко (фракція Партії регіонів), щодо даного законопроекту є висновок Конституційного суду України.

«КС визнав конституційною норму, згідно з якою документ пропонує виключити ст.80 Конституції України (питання скасування депутатської недоторканності — ред.)», — сказав він.

За його словами, КС визнав, що запропоновані норми про виключення ст. 126 і 149, які стосуються скасування недоторканності суддів, порядку затримання і арешту суддів судів загальної юрисдикції та КС, не відповідають Основному закону.

Як наголошується у пояснювальній записці, документ пропонував змінами до ст. 105 Конституції виключити ч.1, в якій йдеться про те, що президент України користується правом недоторканності на час виконання повноважень. Згідно з рішенням КС, положення ч.1 ст.105 Конституції України треба розуміти так, що президент україни на час виконання повноважень не несе кримінальної відповідальності, проти нього не може бути порушена кримінальна справа. Таким чином, з правової позиції, президент на час виконання повноважень має абсолютний імунітет від будь-якого правового переслідування.

«Як зазначає КС, коригування змісту цього права неможливе без внесення відповідних змін до Конституції. України», — наголошується в пояснювальній записці.

Писаренко повідомив пропозиції комітету з термінами доопрацювання законопроекту. За його словами, необхідно підготувати і розглянути законопроект 20 червня 2013 року. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

У Раді хочуть українізувати газети і журнали

31 травня 2017, 16:31

Останні новини за сьогодні: