Новини / Політика / «Нормандський формат» гривні не перешкода: що може зміцнити курс на рівні нижче 23 грн / $
10 грудня 2019, 07:50
Розмір шрифта: А А А

«Нормандський формат» гривні не перешкода: що може зміцнити курс на рівні нижче 23 грн / $

"Нормандський формат" гривні не перешкода: що може зміцнити курс на рівні нижче 23 грн / $, відкат гривні, облігації, зміцнення національної валюти, кредитування, макрофінансова допомога ЄС
«Нормандський формат» гривні не перешкода: що може зміцнити курс на рівні нижче 23 грн / $

Таке зміцнення національної валюти аналітики пов‘язують з повідомленнями про досягнуту домовленість Міжнародного валютного фонду (МВФ) з Україною про нову програму кредитування на 5,5 млрд доларів.

При цьому, слід зазначити, що міністр фінансів України Оксана Маркарова вважає затверджену програму співпраці з МВФ «ключем» до отримання 500 млн євро фінансової допомоги від Євросоюзу в найближчі місяці.

Про те, що продовження співпраці нашої країни з МВФ знімає бар’єр в макрофінансової допомоги ЄС заявила також і посол ЄС в Україні Матті Маасікас. Якщо недавно прийнятий Верховною Радою у 2-му читанні закон про боротьбу з відмиванням коштів буде визнаний таким, що відповідає міжнародним вимогам, то довгостроковий європейський кредит на 500 млн євро під досить символічний відсоток може надійти до держбюджету України ще до кінця року.

Проте, не варто забувати, що фінальна крапка в питанні затвердження програми Фонду та виділення кредиту буде поставлена ??після голосування ради МВФ.

Розширення НБУ пропозицій на первинних аукціонах з ОВДП може зробити попит на гривню ще більш високим.

«Сам факт розширення пропозиції нових паперів може дозволити гривні зміцнитися до позначки в 23,20 грн / $ до кінця місяця», — говорить в коментарі Delo.ua аналітик Альпарі Максим Пархоменко.

В цілому такі два фактори як позитивне рішення по Україні з боку МВФ і розширення пропозицій по ОВДП, з точки зору Максима Пархоменка, може в перспективі ще більше посилити динаміку гривні.

Відзначимо, у вівторок, 10 грудня Мінфін планує провести аукціон з дорозміщення гривневих облігацій на терміни: 147, 294 і 966 днів на загальну суму 1,8 млрд грн і первинне розміщення на 1442 дня гривневих ОВДП без обмеження за обсягами розміщення.

Такі ОВДП, як показує досвід, для іноземних інвесторів є дуже цікавими — під них вони охоче змінюють валюту на українську гривню, що в свою чергу грає на зміцнення курсу останньої.

Про те, що ймовірно, в найближчій перспективі інвестори продовжать відігравати позитивні новини від МВФ, і гривня може зміцнитися до 23,6 грн / $ говорить Андрій Шевчишин. Хоча, з іншого боку, аналітик зазначає, що інвестори все ж чекають результатів паризької зустрічі в «нормандському форматі».

«Якщо будуть домовленості щодо вирішення конфлікту на Донбасі з рішенням по транзиту газу, можна очікувати посилення гривні до значень нижче позначки в 23 грн / $», — вважає Максим Пархоменко.

Разом з тим, не варто забувати про наближення різдвяних свят, які в Європу і США приходять трохи швидше, ніж в Україні. «Коли західні країни підуть на різдвяні канікули, ймовірно, валютний ринок буде відчувати брак пропозиції, що буде супроводжуватися відкотом гривні і зміцненням долара», — прогнозує Андрій Шевчишин.

Відзначимо, на тлі того, що курс долара в листопаді виріс на 1,1% проти кошика світових валют, в Україні курс продажу безготівкового долара впав на 3,2% до 23,99 грн / $, готівкового — на 3,5% до 24,11 грн / $.

Про стабілізацію ринку і балансі між попитом і пропозицією говорить і зниження в листопаді середнього розміру спреда по готівкових операціях з американською валютою з 1,5% до 1%.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Голова НБУ розповів, коли бізнес зможе отримати дешеві кредити

  30 травня 2017, 10:57

  Українцям стали менше давати в борг

  29 травня 2017, 14:25

  Останні новини за сьогодні: