Новини / Політика / Рада відмовилася урізати пільги президента і депутатів
4 червня 2013, 23:54
Розмір шрифта: А А А

Рада відмовилася урізати пільги президента і депутатів

Рада відмовилася урізати пільги президента і депутатів, Арсеній Яценюк, пільги, народні депутати, Віктор Янукович
Рада відмовилася урізати пільги президента і депутатів

Український парламент відхилив законопроект про скасування необґрунтованих пільг і привілеїв для осіб, уповноважених на виконання функцій держави. Законопроект у першому читанні підтримали лише 203 народні депутати. Депутати також не проголосували за відправку документа на повторне перше читання.

Як зазначив автор законопроекту, лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, даний законопроект був узгоджений з усіма опозиційними фракціями.

За словами Яценюка, скасування пільг і привілеїв для осіб, які виконують функції держави, додало б до бюджету 2 млрд грн, які могли б піти на будівництво корпусу дитячої спеціалізованої клініки «Охматдит», на потреби освіти та медицини.

Проектом закону пропонується обмежити граничну чисельність органів, що забезпечують діяльність президента України, Кабінету міністрів, Верховної Ради, Адміністрації президента до 200 осіб (в даний час 549), Апарату ВР до 500 осіб (в даний час 1115), секретаріату Кабінету міністрів до 400 осіб (у даний час більше 700).

 

Також у законопроекті йдеться про те, що після припинення повноважень президент України забезпечується державною охороною не довічно, а лише протягом одного року.

Документом пропонується обмежити матеріально-побутове і транспортне забезпечення президента, який у період перебування на посаді має право на тимчасове проживання на одній офіційній резиденції і зобов‘язаний звільнити її в день вступу на посаду новообраного президента. Окрім того, президенту на період його перебування на посаді забезпечується проїзд на літаках регулярних міжнародних та внутрішніх авіаліній. Тільки у разі виникнення надзвичайних ситуацій він має право користуватися авіаційним транспортом ДСНС України.

Опозиціонери пропонували обмежити пенсійне забезпечення президента, народних депутатів, членів Кабміну. Так, максимальний розмір пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії тощо не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

Проектом загороди передбачалося встановити заборону перекриття дорожнього руху під час проїзду президента, спікера ВР, прем’єра та інших вищих посадових осіб держави.

У прикінцевих положеннях законопроект встановлює обов'язок для Кабміну забезпечити передання до Фонду держмайна всіх державних резиденцій Держуправління справами, окрім трьох будівель, в яких розташована АП, резиденція президента та резиденція для забезпечення розміщення глав іноземних делегацій та проведення заходів протокольного характеру, і авіаційної техніки Державіаційного підприємства «Україна» для подальшої приватизації.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

За день українці отримали рекордну кількість біометричних паспортів

30 травня 2017, 16:03

У Кривому Розі розпочав працювати поліцейський велопатруль

29 травня 2017, 11:10

Останні новини за сьогодні: