Новини / Політика / Кириченко визнав відсутність документів про причетність Тимошенко до вбивства Щербаня
15 травня 2013, 21:28
Розмір шрифта: А А А

Кириченко визнав відсутність документів про причетність Тимошенко до вбивства Щербаня

Кириченко визнав відсутність документів про причетність Тимошенко до вбивства Щербаня, Євген Щербань, кримінальна справа, вбивство, Юлія Тимошенко, Петро Кириченко
Кириченко визнав відсутність документів про причетність Тимошенко до вбивства Щербаня

Петро Кириченко, ключовий свідок української влади у справі про вбивство Євгена Щербаня, на допиті у форматі відеоконференцзв‘язку заявив, що вбивство бізнесмена в 1996 році замовила Юлія Тимошенко, однак визнав, що у нього немає жодних документальних підтверджень.

Відповідаючи на запитання захисника Сергія Власенка, чи є якісь документальні свідчення причетності Тимошенко до організації вбивства Щербаня, Кириченко відповів: «Ні».

Кириченко заявив, що він особисто передавав гроші своєму знайомому кримінальному авторитету Олександру Мільченко на прізвисько Матрос в оплату за вбивство Щербаня. Спершу це була сума у ??500 тис. доларів, передана йому Павлом Лазаренко в день або на наступний день після вбивства. Потім він особисто перерахував Мільченко і його дружині ще понад 2 млн доларів зі своїх рахунків.

При цьому Кириченко заявив, що вбивство Щербаня замовила Тимошенко і вона ж заплатила після того, як Мільченко став вимагати другий транш після сплати 500 тис. доларів.

Відповідаючи на питання про наявність доказів знайомства Тимошенко з Мільченко, свідок сказав: «Немає таких доказів», уточнивши, що йому це відомо тільки зі слів Мільченко.

Також зі слів Мільченко (нині покійного) йому стало зрозуміло, що першу суму 500 тис. доларів він передав саме за вбивство Щербаня.

Відповідаючи на питання про можливий мотив вбивства, Кириченко припустив, що ним міг бути факт відсутності доступу корпорації «ЄЕСУ» до поставок газу на Донбас.

«Зі слів Матроса, мотивом було те, що Тимошенко не пускали в Донецький регіон. Це все», — сказав свідок.

Нагадаємо, що Кириченко є ключовим свідком звинувачення у справі про вбивство Щербаня. Його допит в режимі відеоконференції почався в середу, 15 травня. Сам Кириченко зараз живе в США, але є громадянином України.

Як повідомлялося раніше, Петро Кириченко проходив звинуваченим у справі Павла Лазаренка. У 1995-1996 рр. були порушені кримінальні справи за статтями: 91-а, частина 5 — заволодіння державним майном в особливо великих розмірах, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем за попередньою змовою з групою осіб; і 206-а частина 1 — незаконне придбання та зберігання вогнепальної зброї.

Він виступив ключовим свідком на стороні обвинувачення Лазаренка в американському суді. Цей вибір дарував Кириченко свободу під дахом програми захисту свідків у США, однак на його майно в Україні було накладено арешт.

У 2012 році Печерський суд закрив кримінальні справи проти Петра Кириченка і зняв арешт з його майна. Сталося це невдовзі після того, як у справі про вбивство Щербаня з’явилися його свідчення, необхідні українській прокуратурі.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Transparency International докоряє Україні за відсутність справи про корупцію Януковича

23 травня 2017, 17:48

В Раді проголосували за кримінальну відповідальність за жорстокість до тварин

4 квітня 2017, 15:54

Лібералізація ринку землі: що обіцяють українські політики?

6 березня 2017, 20:43

В Україні можуть значно збільшити штрафи за браконьєрство

27 січня 2017, 18:40

Останні новини за сьогодні: