Новини / Політика / Без шансів? Чому ініціатива Яценюка про ринок землі приречена на провал
20 березня 2016, 16:18
Розмір шрифта: А А А

Без шансів? Чому ініціатива Яценюка про ринок землі приречена на провал

Без шансів? Чому ініціатива Яценюка про ринок землі приречена на провал, уряд, ринок землі, селяни, Леонід Козаченко
Без шансів? Чому ініціатива Яценюка про ринок землі приречена на провал

Плани нинішнього уряду відкрити повноцінний ринок землі в Україні вже з початку січня 2017 є не більше ніж декларація про наміри, оскільки навіть якщо Кабінет міністрів встигне зробити все, що він запланував, селяни не дозволять реалізувати подібний крок.Про це заявив президент Української аграрної конфедерації, екс-віце-прем’єр-міністр України з аграрних питань Леонід Козаченко.

“Головна і найбільш вагома причина — вони не довіряють владі. За останні десять років у нашій країні було зафіксовано кілька спроб ввести ринок землі — щонайменше, три. Кожна спроба була пов’язана з гучними корупційними скандалами за участю тодішніх керівників уряду”, — говорить експерт.

На думку Козаченка, це все шокувало селян, оскільки вони розуміли, що намагання керівництва спрямовані не на користь держави, не на користь реальних власників землі, а лише в інтересах певних корумпованих чиновників.Він також підкреслив, що до проблеми скасування земельного мораторію треба підходити дуже виважено і залучати до її вирішення професійне співтовариство: аграрні й професійні об’єднання, громадськість.

“Має бути здійснено пілотний проект і проаналізовані отримані результати. Потрібно врахувати досвід європейських країн — як вони це все робили, якими були кінцеві і проміжні результати. Але найголовніше: влада, яка намагатиметься реалізувати цей задум, повинна володіти дуже високим рейтингом і довірою в суспільстві. В нинішніх умовах зробити це неможливо”, — резюмував Козаченко.

Нагадаємо, Кабмін пропонує відкрити ринок землі в два етапи — з 2017 року дозволити торгівлю державними землями сільськогосподарського призначення, а з 2019 року дозволити громадянам торгувати землею сільгосппризначення, які перебувають у приватній власності.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: