Новини / Політика / Євросоюз готовий «здати» Тимошенко в обмін на підписання договору з Україною
14 жовтня 2011, 17:06
Розмір шрифта: А А А

Євросоюз готовий «здати» Тимошенко в обмін на підписання договору з Україною

Євросоюз готовий "здати" Тимошенко в обмін на підписання договору з Україною, Європейський Союз, зона вільної торгівлі, Угода про асоціацію, Юлія Тимошенко
Євросоюз готовий «здати» Тимошенко в обмін на підписання договору з Україною

«Наша мета — підписання до кінця року угоди про асоціацію, включаючи глибоку і всебічну зону вільної торгівлі», — сказала Кетрін Ештон, виступаючи на пленарній сесії Європарламенту в Брюсселі.

Печерський районний суд Києва у вівторок, 11 жовтня засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів між «Нафтогазом України» і «Газпромом» у 2009 році. Суддя визнав, що Тимошенко, займаючи пост прем‘єра, перевищила свої повноваження, видавши без схвалення уряду директиви на переговори по газу в Москві, які належним чином не були оформлені. Вирок на Україні може бути оскаржений протягом 15 днів в апеляційному суді, а потім і в касаційній інстанції.

За словами Ештон, угоду ЄС з Україною не слід розглядати як «подарунок Україні чи Європі», оскільки вона є взаємовигідним договором, заснованом на гарантії дотримання законності та фундаментальних свобод.

«Я вважаю, що пропозиція про укладення угоди про асоціацію має залишатися на столі», — зазначила Ештон, нагадавши, що Юлія Тимошенко сама сприяла технічній роботі з підготовки цієї угоди, яка відкриває для української влади «дорожню карту з питань трансформації» країни.

«Але ми можемо підписати таку угоду, якщо ми будемо переконані в тому, що українське керівництво вірить у цінності, на яких воно базується і прагне зміцнювати їх. Ми не приймемо цю угоду, якщо у нас не буде такої переконаності», — зазначила глава дипломатії ЄС.

Вона повідомила, що в четвер обговорить ситуацію на Україні з головами Європейської Ради та Єврокомісії Херманом ван Ромпеєм і Жозе Мануелем Баррозу.

«Звичайно, ми переглянемо контакти з Україною, включаючи політичний діалог», — зазначила Ештон.

Глава дипломатії ЄС заявила, «що немає сумнівів у тому, що судове переслідування Юлії Тимошенко є політично мотивованим», зауваживши при цьому, що справа відносно екс-прем’єр-міністра України не є єдиною: «кілька членів уряду були піддані судовому переслідуванню і засуджені подібним чином».

У цьому зв'язку Ештон повідомила, що члени ЄС єдині в тому, місцева влада повинна без зволікання розглянути апеляцію на судовий вирок щодо Тимошенко і не обмежувати її право участі в парламентських виборах наступного року.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: