Новини / Політика / ЦВК завершила підведення підсумків парламентських виборів
12 листопада 2012, 11:45
Розмір шрифта: А А А

ЦВК завершила підведення підсумків парламентських виборів

ЦВК завершила підведення підсумків парламентських виборів, ЦВК України, підрахунок голосів, парламентські вибори, народні депутати України
ЦВК завершила підведення підсумків парламентських виборів

Центральна виборча комісія завершила підведення офіційних результатів виборів народних депутатів Верховної Ради України.

На засіданні в неділю ЦВК затвердила протоколи про визнання обраними народних депутатів в останніх 34 одномандатних округах.

В цілому в одномандатних округах обрано 220 депутатів, з них від Партії регіонів — 113, ВО «Батьківщина» — 39, ВО «Свобода» — 12, партії «УДАР» — 6, партії «Єдиний центр» — 3, Народної партії — 2, по одному — від партії «Союз» і Радикальної партії Олега Ляшка, а також 43 самовисуванці.

ЦВК у суботу також оголосив офіційні результати голосування за партійними списками, згідно з якими до парламенту обрано 225 народних депутатів, зокрема Партія регіонів отримала 72 депутатських мандати, ВО «Батьківщина» — 62, партія «УДАР» — 34, Комуністична партія України — 32, ВО «Свобода» — 25.

Таким чином, в цілому за партійними списками та в одномандатних округах у парламент обрано 445 народних депутатів, з них від Партії регіонів — 185, ВО «Батьківщина» — 101, партії УДАР — 40, ВО «Свобода» — 37, КПУ-32, партії «Єдиний центр» — 3, Народної партії — 2, партії «Союз» — 1, Радикальної партії О.Ляшка — 1, а також 43 самовисуванці.

У п‘яти одномандатних округах ЦВК визнав неможливим встановити результати виборів, а Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори в цих округах. Йдеться про округи № № 94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область), 225 (Київ, Шевченківський район).

Парламентські вибори проводилися 28 жовтня по змішаній системі — по 225 народних депутатів обиралося за партійними списками і в одномандатних округах. Однак ЦВК прийняв постанову про те, що в п’яти одномандатних округах встановити результати волевиявлення громадян неможливо, у зв‘язку з чим Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити в цих округах повторні вибори. Це стосується округів № № 94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область) та 223 (Київ Шевченківський район).

Партія регіонів за партійними списками традиційно набрала найбільше голосів у східних і південних областях, опозиція — в західних, центральних областях і Києві.

Так, Партія регіонів перемогла в 10 регіонах: Автономній республіці Крим, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Харківській, Херсонській областях та Севастополі.

Крім того, Партія регіонів випередила опозицію в трьох округах Закарпатської області, по одному — в Житомирській, Кіровоградській, Полтавській, Сумській та Чернігівській областях.

В одному з округів Херсонської області найбільше голосів набрала Комуністична партія України.

ВО «Батьківщина» перемогла в 16 регіонах: у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях та Києві.

Крім того, ВО «Батьківщина» більше всіх набрала голосів в двох округах Закарпатської області.

Серед інших опозиційних партій перемогли: ВО»Свобода» — в 6 округах у Львівській області, трьох — в Івано-Франківській області і в одному окрузі в Тернопільській області; партія «УДАР» — по одному округу в Закарпатській та Київській областях.

Цікава ситуація склалася в Закарпатській області — тут провладні та опозиційні партії поділили округи порівну: в трьох з шести округів перемогла Партія регіонів, ще в двох — ВО «Батьківщина» і в одному — партія УДАР.

В цілому провладні партії перемогли в 114 округах, опозиція — в 111 округах на території України.

Не подолали п’ятивідсотковий бар‘єр 16 партій. Тільки за три з них проголосували більше 1% виборців. Так партія Наталії Королевської «Україна — Вперед!», за списком якої балотувався футболіст Андрій Шевченко і актор Остап Ступка, отримала 1,58% голосів виборців. За нею слідує партія «Наша Україна» (1,11%), яку вів на вибори третій президент України (2005-2010) Віктор Ющенко. Замикає цю «трійку» «Радикальна партія Олега Ляшка» з 1,08% голосів.

16-ти не преодолевших проходной барьер Соцпартия Украины (0,45%) и партия «Русский блок» (0,31%).">Серед 16-ти, що не подолали прохідний бар’єр Соцпартія України (0,45%) і партія «Російський блок» (0,31%). Замикають список ВО «Громада» (лідер — екс-прем'єр України Павло Лазаренко), Українська Національна Асамблея (УНА), що набрали 0,08% голосів виборців і Ліберальна партія України з 0,07% голосів.

Всього у Верховній Раді 450 народних депутатів. Таким чином, до 12 листопада ЦВК, швидше за все, оголосить результати виборів без даних з 5 «проблемних округів». Тобто, ймовірно, будуть визнані обраними 445 народних депутата. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: